Lepsze jachty na Mazurach czy za granicą?

Wiele osób zastanawia się planując wakacje nad tym, czy warto jest jechać za granicę czy też zostać w kraju. Ja generalnie powiem tak – jeśli ktoś lubi płacić za wszystko dwa razy tyle ile jest to warte, nie móc porozumieć się ludźmi na ulicach i tłuc się autobusem przez dwadzieścia godzin, to jak najbardziej może jechać za granicę.

Dlaczego wolę jachty w Polsce?

jachtyPorównajmy sobie czarter jachtów w Polce na Mazurach, a na przykład w Chorwacji. Jeśli nie znamy angielskiego, to się z nikim nie dogadamy, przy czym nawet znajomość angielskiego nie zawsze da nam gwarancję zrozumienia się z drugim człowiekiem. Jeśli chcemy dowiedzieć się jak wygląda czarter w Chorwacji, to praktycznie nie dowiemy się tego z Internetu. Jeśli chcemy coś zamówić tu w Polsce, to mamy pełną przejrzystość i opis umowy i warunków. Jeśli bierzemy czarter jachtów w Chorwacji, to umowę podpisujemy w ciemno licząc na to, że nie jest to wzięcie kredytu na całe życie. Niektórzy ludzie nie lubią tego rodzaju niepewności, dlatego też załatwianie wszystkiego w Polsce również wychodzi im wówczas na plus. Za jachty znacznie lepiej płaci się również w złotówkach – oczywiście w Chorwacji można płacić w euro, ale mimo wszystko dochodzą tutaj koszty wymiany pieniędzy, które to potrafią być naprawdę niekorzystne dla turystów. Hotele i miejscowe kantory nie mają skrupułów w ustalaniu cen wedle własnego widzimisię – dlatego już przed wyjazdem należy sobie zaplanować szczegółowo ile zamierza się wydać pieniędzy. Jeśli wydamy więcej – stracimy na wymianie na miejscu.

Jeśli nam zostanie – będziemy musieli wymienić znowu na złotówki, czyli znowu będziemy w plecy. Dlatego na jachty polecam wybrać się na Mazury. Nie jest może tak malowniczo i egzotycznie jak w Chorwacji, ale na pewno spokojniej, bezpieczniej, wygodniej i znacznie taniej.

Chcecie więcej wiedzieć o jachtach na Mazurach? Zajrzyjcie na stronę: www.moj-rejs.pl