Biuro rachunkowe i program finansowo księgowy

Do naszego biura rachunkowego zgłaszają się różni klienci. Niektórzy przychodzą osobiście innych „znamy” tylko i wyłącznie telefonicznie. Jeżeli chodzi o klientów stacjonarnych jest z nimi ułatwiona sprawa o tyle, że w każdej chwili możemy się z nimi umówić i spotkać, chociażby po to aby omówić ważne kwestie w ich księgowości.

Komu będzie potrzebny program finansowo księgowy?

program finansowo księgowyInaczej ma się jednak sprawa z klientami zdalnymi. Możemy rozliczać dla nich ich przychody tylko i wyłącznie przez Internet. Jest to tak zwana księgowość internetowa. Do takiego księgowania potrzebny nam jest specjalny program księgowy. Niemniej jednak żeby załatwić wszelkie sprawy księgowe z takim klientem potrzebujemy my jak i nasz klient niezawodny program finansowo księgowy. Wielu z naszych klientów zdalnych ma bardzo duże przedsiębiorstwa. Zawsze mnie to dziwi dlaczego nie posiadają własnej księgowości na miejscu, zwłaszcza że byłoby to dla nich ogromnym ułatwieniem i udogodnieniem. Z racji tego, że ich przedsiębiorstwa posiadają składy magazynowe do ich księgowości musimy mieć również program magazynowy. Potrzebny jest on do wszelkich informacji o kwotach towarów, które są składowane na magazynach. Potrzebny jest również do inwentaryzacji magazynowej rocznej. Musimy mieć wgląd w to czy różne towary, które mają inny parametr miary nie są przeindeksowywane w niewłaściwy sposób. Zdarzało nam się wiele razy, że przed inwentaryzacją magazynową pracownicy takich firm robili „czystki” na magazynach, byleby tylko wszystko się im zgadzało. Potrafili przeindeksować materiał mierzony w metrach na materiał mierzony w kilogramach. Dlatego jak tylko zdarzają się nam w naszym biurze rachunkowym „zdalni” klienci, każda z nas w duchu ma nadzieję, że nie przypadnie ten klient właśnie jej.

Jednak nie możemy się uchronić od takich klientów. Bo jak to mówi nasz szef lepiej ich mieć niż nie mieć. Oczywiście się z nim zgadzam, w końcu to dzięki tym klientom my mamy pracę. Pewnie, że każda chce mieć jak najlżej, ale że jesteśmy zgranym zespołem we wszystkim się zawsze wspieramy.