Bezpieczeństwo jeźdzcy i konia ponad wszystko

Jazda konna jest jednym z najstarszych i najbardziej dostojnych sportów. Kojarzył się zawsze z aktywnością zastrzeżoną dla osób z wyższych sfer, arystokracji czy rodu królewskiego. Nawet dzisiaj brytyjska rodzina królewska chętnie gra w polo czy jeździ konno na polowania. To, że jeżdżąc konno powinniśmy dbać o swoje bezpieczeństwo jest jasne. Nie można jednak zapominać, że nasza przyjemność nie może robić krzywdy zwierzęciu, na którym jeździmy.

Akcesoria jeździeckie chroniące konia

akcesoria jeździeckieWymieniając akcesoria, które pomogą nam dbać o bezpieczeństwo naszego czworonożnego towarzysza, należy zacząć od elementów oczywistych, jakimi są ochraniacze dla konia. Są one szczególnie ważne w wyczynowym jeździectwie, to znaczy obejmującym skoki przez przeszkody, bo właśnie tam koń narażony jest na największe niebezpieczeństwo. Na szczęście wybór ochraniaczy na rynku jest obecnie bardzo duży. Od wyboru grubości, przez rodzaj wkładek, aż po odpowiednią wentylację. Kolejnym elementem jest czaprak, czyli filcowa, płócienna lub niekiedy futrzana podkładka pod siodło, chroniąca grzbiet konia przed otarciami. Ważny jest również strój samego dżokeja. Przykładowo bryczesy damskie czy męskie w miejscu dotykania konia podczas jazdy, nie powinny mieć szwu, bo może to narazić na otarcia nie tylko konia, ale i dżokeja. Jeżeli decydujemy się na jazdę w normalnych, a nie specjalistycznych spodniach, to powinniśmy pamiętać aby nie posiadały one żadnych wystających elementów, które mogłyby urazić zwierzę. To bardzo ważne, ponieważ grzbiet i brzuch konia są najbardziej wrażliwe na wszelkiego rodzaju skaleczenia.

Bezpieczeństwo w jeździe konnej ponad wszystko. Jeżeli zapomnimy o kilku prostych zasadach, możemy narazić się na bardzo poważne konsekwencje, bowiem jeździectwo może być naprawdę niebezpiecznym sportem.

Sprawdź www.stajniasklep.pl ofertę