Jaka deska nadaje się na taras?

 

Wybór desek odpowiednich na taras może być nieco skomplikowany. Z pewnością bowiem każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Decyzja będzie więc zależała od osobistych preferencji. W tym artykule omówimy pokrótce poszczególne cechy desek, na które warto zwrócić uwagę.

Deska tarasowa – właściwości

deska na tarasNa pewno ważną zmienną, którą warto wziąć pod uwagę podczas zakupu desek, służących do budowy tarasu, jest kolor. Może to być klasyczny brąz, nieco ciemniejszy odcień albo bardzo jasny kolor. Barwy są sprawą naprawdę indywidualną i ciężko wypowiadać się o lepszości, którejś z nich. Każdy musi sam ocenić, co w tej kwestii będzie najlepsze. Czasami kolor może być sprawą, wywołującą kłótnie. Jeśli małżonkowie mają inne upodobania, warto rozwiązać ten problem, ustalając jakiś konsensus. Warto o tym na spokojnie porozmawiać i wybrać jakiś odcień, który spodoba się obu stronom. Kolor to jednak oczywiście nie wszystko. Ważniejszą kwestią jest bowiem dobór tworzywa. Może być ono jednorodne albo też posiadające słoje i różne odcienie. To pierwsze to kompozyt. Drugie to drewno. Jeżeli wybrana deska na taras jest drewniana, to należy spodziewać się, że będą na niej widoczne linie słojów i mogą pojawić się różnice w kolorze na powierzchni takich desek. Na pewno łatwiej dzięki temu wymienić jedną deskę, w razie gdyby została uszkodzona. Z kolei kompozyt może być trudny do wymiany, bo jest to tworzywo powstałe w taki sposób, że oferowane deski są jednokolorowe. Poszczególne partie takich desek mogą się jednak różnić.

Kiedy więc po jakimś czasie będzie się chciało dokupić deski w tym samym kolorze, może się okazać, że nazywa się on tak samo, ale nieco odbiega od desek, które już mamy. Kompozyt ma jednak również inne cechy, które sprawiają, że ludzie wolą go od tradycyjnego drewna. Jest on na pewno dość odporny, więc może nie być potrzeby wymiany.