Naprawy sprzętu w magazynie

W każdym dużym magazynie można znaleźć wiele urządzeń, których głównym zadaniem jest transportowanie ładunków na niewielkie odległości. Są to różnego rodzaju maszyny, takie jak wózki widłowe, suwnice, żurawie i wiele innych. By magazyn funkcjonował prawidłowo, wszystkie e urządzenia muszą być w stu procentach sprawne.

Kto naprawia urządzenia w magazynie?

naprawa urządzeń transportu bliskiegoJeśli dojdzie do awarii jednego urządzenia w magazynie, to najczęściej w ramach zastępstwa, posiadamy inny sprzęt. Lecz jeśli uszkodzone urządzenia będą stale gromadzone, to w końcu może dojść do sytuacji, że nie będzie czym transportować ładunków. Warto zatem na bieżąco naprawiać uszkodzone maszyny. Każda naprawa urządzeń transportu bliskiego powinna być przeprowadzona fachowo, by nie okazało się, że naprawiony wózek widłowy, czy suwnica za chwilę się zepsuje. Proces naprawy takich urządzeń zazwyczaj jest dość schematyczny. Otóż, po stwierdzeniu awarii, wzywa się serwisanta do firmy, jeśli awarii uległo niewielkie urządzenie, to najczęściej jedzie ono z nim do serwisu, natomiast jeśli jest to chociażby ogromna suwnica, to naprawy dokonuje się na miejscu, oczywiście jeśli jest to możliwe. Niewielkie urządzenia, które zabierane są do serwisu, zazwyczaj wracają naprawione po kilku dniach. Dzięki temu sprzęt serwisanta nie zajmuje miejsca w magazynie, a tego zawsze brakuje. Po przywiezieniu naprawionego sprzętu, przeprowadza się jego test w obecności serwisanta i jeśli wszystko z nim w porządku, to przechodzi się do regulacji finansowych.

W dobrze funkcjonującym magazynie wszystkie sprzęty muszą być sprawne, więc warto co jakiś czas wezwać serwisanta, by dokonał on okresowego przeglądu. Zapobiega to występowaniu awarii, oczywiście nie w stu procentach, ale na pewno w dużym stopniu.