Podstawowe funkcje posadzki dekoracyjnej

Obecnie rynek oferuje nam szereg ciekawych rozwiązań dotyczących dekoracyjnych posadzek. Możemy wybierać pomiędzy posadzką 3D, kamiennym dywanem, posadzką przemysłową. W dzisiejszym artykule w kilku słowach przedstawię każde rozwiązanie.

Zastosowanie posadzek dekoracyjnych

posadzki dekoracyjne z WrocławiaZacznijmy od tego, że posadzki dekoracyjne z Wrocławia wykonane z kamiennego dywanu mają kilka charakterystycznych cech. Po pierwsze dywan kamienny wykonany jest z żywicy poliuretanowej lub epoksydowej oraz kruszywa marmurowego. To połączenie daje nam ogromną trwałość, przez długie lata nie znajdziemy nawet pęknięcia. Po drugie kamienny dywan ma właściwości antypoślizgowe, jest mrozoodporny, nie blaknie, a także świetnie sprawdza się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Kolejną opcją posadzek dekoracyjnych są posadzki żywiczne 3D. Dzięki skorzystaniu z bezbarwnej żywicy poliuretanowej czy epoksydowej, możemy zalać nią niemal wszystko co przyjdzie nam do głowy. Możemy wykorzystać kamienie, grafiki, monety tak naprawdę mamy w tym temacie niograniczone możliwości. Wykończenie posadzki może być matowe lub błyszczące. Kolejna opcja to posadzka na taras. Żywicy na tarasie można użyć również do pomalowania wcześniej już przygotowanej posadzki, mamy do wyboru wiele opcji kolorystycznych więc na pewno odnajdziemy rozwiązanie, które przypadnie nam do gustu. Dzięki posypaniu nawierzchni dodatkowo kwarcowym kruszywem otrzymamy antypoślizgową powierzchnię. 

Żywica daje świetne rezulaty wykorzystania jej do stworzenia wyjątkowych dekoracyjnych posadzek. To co ważne, to oprócz naszej wyobraźni niewiele nas ogranicza. Pamiętajmy, aby wybrać profesjonalistę, który wykona projekt zgodnie z Waszymi oczekiwaniami, który weźmie pod uwagę Wasze sugestie, ale również udzieli fachowej porady.