Działanie laserów w kosmetyce

W dzisiejszych czasach niezwykłą popularnością głównie wśród kobiet cieszą się salony kosmetyczne. Wykonywane są w nich przeróżne usługi, mające na celu upiększenie uczęszczających tam klientek. Są to zarówno oferty zagęszczania rzęs i regulacji brwi, jak i specjalistyczne zabiegi w zakresie kosmetologii, takie jak laserowe usuwanie owłosienia, czy blizn oraz tatuaży. Mogą być one wykonywane zarówno ręcznie przez wykwalifikowanego pracownika, jak i za pomocą przeróżnych urządzeń przeznaczonych do takich właśnie celów. 

Najczęściej stosowane typy laserów

lasery kosmetyczneLasery kosmetyczne, w zależności od ich przeznaczenia występują w różnych wariantach. Możemy mieć do czynienia z laserami IPL, które mają wąski zakres specjalizacji, ale za to cechują się niską ceną. Za ich pomocą mogą być wykonywane następujące czynności: usuwanie owłosienia, przebarwień na skórze, tatuaży, poprawianie elastyczności i nawilżenia skóry oraz zabiegi liftingujące. Kolejnym typem są lasery E-Light, których działanie opiera się na takich samych zasadach, jak wspomnianych w poprzednim zdaniu, jednak są bardziej precyzyjne przy zabiegach redukcji owłosienia, dzięki dodatkowej głowicy emitującej fale radiowe. Następnie mamy lasery SHR, które są o wiele bardziej skuteczne i szybsze w działaniu w porównaniu z laserami IPL. Jest to ich najnowsza odmiana technologiczna. Występują też lasery diodowe, które są najskuteczniejsze z dotychczas wymienionych w zakresie depilacji włosów. Jako kolejne wymienić można lasery Nd:Yag, czyli neodymowo-yagowe, służące przede wszystkim do usuwania tatuaży, zamykania naczynek krwionośnych i usuwania piegów. Jako ostatnie i jednocześnie najdroższe, ale za to najbardziej wyspecjalizowane uznaje się lasery frakcyjne CO2, których skuteczność w liftingu i usuwaniu blizn została wielokrotnie sprawdzona i potwierdzona. 

Jak widać na rynku istnieje szeroki wybór laserów kosmetycznych, których zakres specjalizacji różni się między sobą. Wybór odpowiedniego urządzenia do salonu skutkować będzie odmienną skutecznością zabiegów oraz różnymi poziomami zadowolenia klientów.