Sposoby na udrożnianie rur?

Gdyby każdy właściciel domu oraz administrator budynku dokonywał, systematycznie i okresowo kontroli instalacji wodnokanalizacyjną to w praktyce nie miał by problemów z rożnymi awariami lub przeciekami.

Jakie są metody na niedrożność rur?

udrażnianie rurNajprostszą metoda w sytuacji powstanie zatorów w rurach jest wezwanie hydraulika. Jednak takie rozwiązanie niesie za sobą dość wysokie koszty rozwiązania tego problemu. Istnieją kilka tańszych metod na rozwiązanie awarii i przecieków z rur. Najprostszą metodą dotyczącą udrażnianie rur polega na użyciu przepychacza. Wykonane jest one z gumowego kielicha w drewnianym uchwycie. Kielich kładziemy na odpływ i następnie drewnianym uchwytem energicznie poruszamy góra i dół. Czynność tą możemy powtarzać kilkakrotnie. W przypadku braku rezultatów możemy użyć wielu detergentów – proszki, granulki lub żele do udrożniania rur. Przy użyciu środków do udrażniania rur, należy postępować zgodnie z instrukcją zamieszczona na etykiecie. Ważne by środki te znajdowały się miejscu niedostępnym dla dzieci. Istotne jest zachowanie odpowiedniej proporcji w trakcie używania tych środków w taki sposób by nie przyczynić się do uszkodzenia rur. Ważne by przy używaniu tych środków zachować szczególną ostrożność w postaci założenia gumowych rękawic ochronnych oraz zapewnienia odpowiedniej wentylacji pomieszczenia w którym dokonujemy to w celu uniknięcia możliwości wzdychania niebezpiecznych oparów wydostających się z rur. Innym sposobem na udrażnianie rur jest użycie sprężyny. Urządzenie to składa się ze zwiniętego drutu stalowego z ostrą zakończona korbą. Urządzenie to wkłada się do zatkanej rury z korbą z przodu przy jednoczesnym kręceniu jej. Nie należy stosować tej sprężyny do sedesów. W trakcie użytkowania możemy doprowadzić do uszkodzenia.

Każde samodzielnie usunięcie powstałego zatoru można dokonać na wiele sposobów. Ważne by proces czynności podejmowanych przez nas przyniósł oczekiwany rezultat przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.