Szklane balustrady – atrakcyjny wygląd, trwałość i wytrzymałość

Architekci w czasie projektowania wnętrz bardzo często na życzenie klientów nanoszą na projekt elementy szklane. Szkło kojarzy się nie tylko z elegancją, ale również prostotą, minimalizmem. Szkło wygląda bardzo ładnie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale też budynkach użyteczności publicznej.

Szkło laminowane i hartowane stosowane do budowy balustrad

balustrada szklana krakówSpecjalne szkło wykorzystuje się do produkcji balustrad szklanych. Są to balustrady znajdujące zastosowanie na klatkach schodowych, na tarasach, na balkonach i nie tylko. Balustrady szklane zbudowane są najczęściej z dwóch szklanych warstw. Oczywiście nie jest to zwykłe kruche szkło, podatne na uszkodzenia. Przeciwnie – wykorzystuje się szkło laminowane i hartowane, które cechuje się dużą wytrzymałością. Właśnie dlatego balustrada szklana kraków to bardzo dobry wybór. Balustrady szklane są elementami bezpiecznymi – zabezpieczają przed wypadnięciem. Jest też wiele możliwości aranżacyjnych. Można wybierać szkło w różnych kolorach. Są też dostępne przeróżne faktury. To sprawia, że można stworzyć balustradę, która będzie idealnie komponować się z innymi elementami aranżacyjnymi w danym budynku. Szkło jest też materiałem nowoczesnym, które stanowi element dekoracyjny budynków. Budynek z elementami szklanymi wygląda modernistycznie, czysto. Balustrady szklane mogą być stosowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.

Szkło stosowane do produkcji balustrad jest odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz na uderzenia. Dlatego balustrada będzie inwestycją na długie lata. Utrzymanie balustrady w czystości wcale nie jest bardzo pracochłonne. Warto wspomnieć też o tym, że balustrady szklane nie wymagają specjalnych konserwacji. Balustrada szklana to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim wysoka trwałość oraz wytrzymałość.