Designerskie narzuty na łóżko dziecięce

Powitanie nowego członka rodziny wiąże się często z remontem, zmianą wystroju mieszkania i urządzaniem pokoju dziecięcego. Projektując taki pokój chcemy, aby był on wyjątkowy i dziecko czuło się w nim bezpiecznie. Przy planowaniu wystroju ważny jest każdy najmniejszy szczegół, dopinamy wszystko na ostatni guzik. Jednym ze znaczących drobiazgów pokoju dziecięcego jest narzuta na łóżko.

Stylowe narzuty na łóżka dziecięce

kolorowa narzuta na łóżko dziecięceKolorowa narzuta na łóżko dziecięce może zmienić wystrój pokoju i nadać mu wyjątkowości. Możemy znaleźć wiele oryginalnych wzorów zaprojektowanych przez projektantów tkanin. Decydując się na pastelowe i stonowane kolory ścian i mebli warto rozważyć ożywienie przestrzeni poprzez zakup pięknej, kolorowej narzutki. Kolory i wzory odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Wykazano, że do pokoju dziecięcego idealnie sprawdzają się wszelkie formy geometryczne, pasy, linie i fale. Wzory te oddziałują na mózg dziecka i sprawiają, że dzięki niemu rozwija się jego kreatywność. Jednocześnie wpływają pozytywnie na nastrój malucha, ułatwiają zasypianie i relaksują. Jeśli dziecko jest starsze możemy również zdecydować się na wybór kolorowej narzuty z ulubionym superbohaterem dziecka. Takie narzuty są jednak zazwyczaj dość krzykliwe i nie mają już tak dobroczynnego wpływu na rozwój malca.

Jak widać wybór narzuty na łóżko dziecięce niesie za sobą nie tylko walory praktyczne i estetyczne ale również zdrowotne. Piękna kolorowa narzuta na łóżko dziecięce może być wspaniale wyróżniającym się akcentem pokoju, jak też kojąco wpływać na dziecko. Warto zapoznać się z propozycjami polskich projektantów, którzy coraz częściej tworzą stylowe rzeczy do pokoi dziecięcych. Wśród nich są także narzuty na łóżka. Ceny narzut od projektantów są co prawda nieco droższe, jednak dobrej jakości narzuta będzie służyć latami.