Iniekcja pod ciśnieniem jest ratunkiem fundamentów z korozją

Jeżeli w trakcie budowania naszego domu doszło do zaniechań przy izolowaniu fundamentów, bądź jeśli ze względu na trudne i kłopotliwe ukształtowanie terenu, na jakim budynek został postawiony, fundamenty uległy zniszczeniu i zawilgoceniu aby zniwelować powstawanie wilgoci w zabudowaniu musimy je osuszyć i ponownie zabezpieczyć.

Naprawa izolacji budynku za pomocą iniekcji ciśnieniowych

iniekcja ciśnieniowaJeśli już doszło do tego typu szkód to naprawa ich nie jest ani prosta, ani tania. Chęć odtworzenia pionowej lub poziomej hydroizolacji budynku metodami tradycyjnymi wiązało by się z odkopaniem fundamentów a to wymaga wiele zachodu i czasu. Prostszą i jedną z częściej wykonywanych metod jest iniekcja ciśnieniowa. Polega ona na wykonaniu w ścianach układu odwiertów i zamontowaniu w nich tak zwanych „pakerów”. Następnie przez nie, pod ciśnieniem, wtłacza się specjalnie dobrane substancje izolujące. Są to na przykład żywice epoksydowe lub poliuretanowe, żele akrylowe, zaczyny cementowe i krzemiany. Niekiedy stosuje się odpowiednio dobrane połączenia tych substancji. Dobór zależy od stopnia zawilgocenia, rodzaju budulca ścian i wielkości zniszczeń jakie nastąpiły na skutek działania wilgoci lub wody. Materiały wtłaczane przez stalowe pakery, wypełniają powstałe uszkodzenia i przerwy w całym przekroju fundamentów, nie tylko te największe ale również mikro ubytki, rysy i pory, które z czasem uległy by powiększeniu. Iniekcja kurtynowa prowadzona jest przez odwierty ścian aż do samego gruntu. Wstrzyknięcie żelu pochodzenia mineralnego, tworzy powłokę uszczelniającą na izolacji pionowej i poziomej, uzupełniając wszelkie ubytki i uszkodzenia.

Iniekcja jest technologią pozwalającą odtworzyć, naprawić  lub stworzyć nowa warstwę hydroizolacyjną fundamentów. Prostsza w wykonaniu, bo wykonywana od wnętrza budynku, bez zbędnych wykopów, skraca czas wykonania całej operacji i ogranicza koszty w odniesieniu do metod tradycyjnych związanych z ich odsłanianiem.