Popularny food truck w Toruniu

W dobie kiedy wszyscy gdzieś się spieszą ważne jest aby móc zjeść szybko i jednocześnie zdrowo. Dlatego tak wielką popularnością cieszą się food trucki. Jest to nic innego jak restauracje na kółkach. Przy okienku ciężarówki można zamówić jedzenie na wynos i już minutę później cieszyć się ciepłym posiłkiem.

Ciężarówki z jedzeniem w Toruniu

food truck toruńPolski odpowiednik angielskiego nazewnictwa to najczęściej ,,szamowóz”. Chociaż ta forma sprzedaży jedzenia jest znana od dekad, obecnie przeżywa swój renesans. Food trucki najczęściej przyciągają wzrok klientów ciekawymi ozdobami lub grafikami na pojazdach. Food truck nie tylko powinien wydawać solidne porcje jedzenia z dobrej jakości składników, ale i wyróżniać się na tle szarego miasta. Food truck porównywany jest do tak zwanych fast foodów jednak nie jest to do końca prawdy. W food truck Toruń sprzedawane są potrawy z różnych zakątków świata. Może to być tradycyjna kuchnia Polska, Japońska czy Włoska. Nie są to jedynie podawane na szybko hot-dogi czy hamburgery. Bardzo często przy restauracjach na kółkach dostępne są również stoliki z krzesłami, a w okresie letnim nawet leżaki. Cała otoczka służy temu, aby przy takiej mobilnej restauracji też można było usiąść i porozmawiać z przyjaciółmi. Dla właścicieli food trucków najważniejszy aspekt to fakt, że taka restauracja nie wymaga płacenia czynszu za wynajem lokalu w centrum miasta. Ciężarówka sama w sobie jest lokalem, który codziennie może zostać otworzony w innym miejscu.

Moda na food trucki przybyła do nas nie skądinąd jak ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie w Polsce co roku organizowane są duże zloty fanów tego typu restauracji. Pojawia się wtedy nawet kilkaset różnych ciężarówek z jedzeniem. Jest w czym wybierać. Niezależnie od tego jakiej kuchni fanami jesteśmy, znajdziemy coś dla siebie.