Bądź widoczny po zmroku

Rower to powszechny środek transportu, szczególnie wśród osób niezmotoryzowanych. W związku z z tym, że powoli zbliża się zima i z dnia na dzień zmrok zapada wcześniej, przypominamy jakie podstawowe środki ostrożności powinniśmy zachować podczas przejażdżki naszym dwukołowcem.

Niezbędny odblask rowerowy

odblaski roweroweZachowanie środków ostrożności jest ważne, bez znaczenia jest w tym wypadku Twój wiek, płeć ani zawód. Rodzice powinni dawać przykład swoim pociechom i również stosować wszystkie zabezpieczenia aby jazda na rowerze należała do bezpiecznych. Kluczową sprawą dla naszego bezpieczeństwa jest posiadanie sprawnych świateł w rowerze. Sama lampka nie jest wystarczająca, dodatkowym elementem wyposażenia każdego rowerzysty powinny być odblaski rowerowe. Pełnią nieco inne funkcje niż standardowe oświetlenie. Zapewniają większą widoczność na drodze w każdych warunkach pogodowych. Materiały odblaskowe odbijają padające na nie światło. Dzięki temu kiedy poruszamy się na nieoświetlonej jezdni, we mgle lub gdy padają ulewne deszcze, kierowca pojazdu szybciej zauważy naszą obecność. Światła jadącego samochodu padają na odblask, a ten odbija światło w jego kierunku. Gdzie można kupić elementy odblaskowe? W większości sklepów związanych z branżą rowerową. Te oferują szeroki wachlarz odblasków różnego typu. Możesz zdecydować się na zwykły, umieszczony na błotniku tylnego koła roweru. To wygodne rozwiązanie pozawala na zachowanie minimum bezpieczeństwa. Jego główną zaletą jest niewielki rozmiar, możliwość regulacji i zmiany na inny. Kolejnym doskonałym odblaskiem rowerowym są te umieszczane na pedałach, dzięki nim każdy kierowca z oddali zauważy na przemian pojawiające się i znikające światełka.

Odblaski to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą czuć się bezpieczni po zmroku lub w niesprzyjających warunkach pogodowych. Jeżeli zależy Ci na życiu i zdrowiu swoim i swoich bliskich – koniecznie spraw im element odblaskowy.