Bezpieczne i zdrowe promieniowanie podczerwone w saunie

Korzystanie z saun stało się bardzo popularne – można je znaleźć na basenach, w środkach rekreacyjno-sportowych. Niektórzy mają nawet własne domowe sauny, które można zainstalować za kilka tysięcy złotych. Niestety nie każdy może korzystać z sauny parowej, w której temperatura jest bardzo wysoka.

Działanie sauny z panelami na podczerwień

sauna na podczerwień cenaNa pewno nie jest to miejsce polecane osobom z problemami układu sercowo-naczyniowego. Nie poleca się też korzystania z sauny parowej dzieciom. Alternatywnym rozwiązaniem może być skorzystanie z sauny na podczerwień. Jak sama nazwa wskazuje, sauna ta ogrzewana jest przy pomocy promieniowania podczerwieni. Promieniowanie emitowane jest przez specjalne panele zamontowane w takiej saunie. Nie ma żadnego ryzyka poparzenia – jak w przypadku sauny parowej, w której znajdują się rozgrzane do czerwoności kamienie. Taka sauna na podczerwień cena nie posiada żadnych gorących powierzchni. Temperatura w tego typu saunie jest też niższa, bo wynosi kilkadziesiąt stopni Celsjusza (zazwyczaj od 30 do 60 stopni). W związku z tym z sauny na podczerwień mogą korzystać również osoby starsze z problemami krążeniowymi oraz dzieci. Sauna na podczerwień nie musi specjalnie nagrzewać się przed wejściem do niej. Chodzi o to, że w takiej saunie nie dochodzi do wcześniejszego ogrzewania powietrza w pomieszczeniu. Przeciwnie – promieniowanie podczerwone emitowane przez panele dociera bezpośrednio do powierzchni ciała osoby znajdującej się w saunie.

Promieniowanie przenika przez skórę i ogrzewa ją, następnie tkankę podskórną, mięśnie i całe ciało. Okazuje się, że taka sauna jest nie tylko bezpieczniejsza, ale również zdrowsza. Można w niej przebywać dłużej niż w saunie parowej. Możliwe jest zamontowanie kabiny na podczerwień we własnym domu za kilka tysięcy złotych.