Brak problemów związanych ze złomowaniem auta

Samochód oddawany na złom zwykle nie jest wart już zbyt wiele. Wszystko ze względu na fakt, że decydujemy się na podjęcie takiego kroku w momencie, gdy koszty napraw koniecznych do usprawnienia samochodu, znacznie przewyższyłyby wartość samego samochodu. Tak było również w moim wypadku. Jednak nie miała pojęcia, z jak dużą ilością problemów może się to wiązać.

Brak konieczności przygotowywania samochodu do złomowania

złomowanie samochodów bydgoszczProblem pojawił się, gdy skontaktowałam się z jednym z lokalnych skupów złomu. Przede wszystkim nikt nie chciał odebrać samochodu w stanie takim, jak stał w garażu. Aby przygotować samochód do złomowania przedstawiciele skupu żądali pozbycia się ze środka wszystkich płynów, takich jak paliwo, płyn chłodniczy, czy nawet olej silnikowy oraz wymontowanie foteli oraz innych elementów wyposażenia. Na szczęście punkt, którego specjalnością było głównie złomowanie samochodów Bydgoszcz sam podejmował się wykonania tego typu zadań. Było to dla mnie sporym ułatwieniem. Dodatkowo nie wiązało się to żadnymi kosztami, z mojej strony. Przedstawiciele punktu skupu byli bardzo rzeczowi, w związku z czym całość przebiegła szybko. Zaoferowali mi nawet, że po sprzedaży odwiozą mnie do domu, co było sporym ułatwieniem, gdyż pozbyłam się przecież swojego środka transportu. Cena, którą uzyskałam była naprawdę bardzo dobra, w związku z czym moim zdaniem jest to bardzo uczciwa firma.

Muszę przyznać, że złomowanie samochodu może okazać się naprawdę sporym problemem. Na szczęście, dzięki temu, że udało mi się znaleźć punkt, który specjalizował się głównie w złomowaniu samochodu, udało mi się całą transakcję przeprowadzić bardzo szybko i uniknąć samodzielnego doprowadzania samochodu do stanu zgodnego z wymogami złomowania. Jestem bardzo zadowolona.