Ciężkie zlecenie – sieci światłowodowe w kujawsko-pomorskim

Zacznę od tego, że pracuję w firmie, która wykonuje różne zlecenia związane z komunikacją. W te wakacje mieliśmy bardzo, ale to bardzo ciężkie zlecenie. Zlecenie to składało się z kilku etapów, które czasami wydawały się już po prostu niemożliwe do wykonania. Zlecenia te wykonywaliśmy w jednym z większych miast w Polsce, a mianowicie w Bydgoszczy.

Prace budowlane sieci światłowodowych w kujawsko-pomorskim

sieci światłowodoweByło to pierwsze zlecenie, jakie dostaliśmy w województwie kujawsko-pomorskim. Dotychczas większość, zleceń które dostawaliśmy wykonywaliśmy we wschodnio-południowej części naszego pięknego kraju. Wracając do tego zlecenia, to pierwszy jego etap składał się z tego, że musieliśmy wraz z kolegami z firmy przydzielonymi do zadania zrobić przewierty sterowane. Przewierty te robiliśmy na terenie, gdzie trwała budowa sieci telekomunikacyjnych. Z tym na szczęście nie zeszło nam długo. Jak skończyliśmy, ten etap, który był najprostszym etapem zostaliśmy przeniesieni na teren, gdzie trwała budowa sieci światłowodowych. Na owym terenie mieliśmy za zadanie zrobić montaż kabli telekomunikacyjnych. Z tym właśnie było ciężko, ponieważ nie bardzo dało się to zamontować. Próbowaliśmy naprawdę wielu, wielu sposobów i nam nie wychodziło. Na szczęście metodą prób i błędów się udało i zamontowaliśmy to wszystko, tak jak trzeba. Myśleliśmy, że to już koniec, ale niestety się myliliśmy. Kazano nam na koniec, żebyśmy na tym samym terenie zrobili montaż kabli światłowodowych.

Obawialiśmy się tego i to bardzo. Myśleliśmy, że będzie równie ciężko, jak z poprzednim montażem. Jednakże z tym uwinęliśmy się zaskakująco szybko. Po tym już na szczęście nie kazano nam robić więcej. Jedynie trzeba było te trzy etapy jakoś połączyć, co na szczęście było najprostsze. Cieszę się, że zakończyło się już tamto zlecenie, bo było na prawdę wykańczające.

Czytaj więcej na: Budowa sieci światłowodowych kujawsko-pomorskie – www.iwdar.pl