Cudowny olej konopny

Na rynku nieustannie pojawiają się coraz to nowe cudowne specyfiki. Od wielu lat funkcjonują już zarówno w kosmetyce jak i przemyśle spożywczym różnego rodzaju oleje. Co kilka miesięcy pojawia się jakiś nowy olej o cudownych właściwościach. I tak na przykład bardzo zdrowy jest olej rydzowy czy olej kokosowy, a także nasz rodzimy olej rzepakowy czy olej z pestek winogron są również uważane za bardzo wartościowe.

Zastosowanie oleju z konopi

olej z nasion konopiTaką najnowszą nowinką na rynku kosmetycznym i spożywczym są konopie siewne. Olej z nasion konopi ma bardzo wiele prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim zawiera kwasy tłuszczowe nienasycone, zawiera także wiele witamin i minerałów. Ponadto jest on po bardzo smaczny. Poprzez swój skład posiada wiele cennych właściwości. Po pierwsze poprzez zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 pomaga redukować poziom cholesterolu i zapobiegać problemom sercowo-naczyniowym Ponadto bardzo korzystnie wpływa na układ nerwowy, pomaga w redukcji stresu. Doskonale wpływa na układ mięśniowy, a dodatkowo wykazuje działanie antynowotworowe. Wykazuje również działanie przeciwbólowe , przeciwzapalne, dzięki czemu może stanowić element profilaktyki przeziębieniowej w okresie jesienno-zimowym. Ma także zastosowanie w kosmetyce – bardzo korzystnie wpływa na wygląd skóry. Wykazuje dodatkowo a działanie przeciwtrądzikowe, a zastosowany na włosy, mocno je odżywia.

Podsumowując, olej konopny wykazuje wiele prozdrowotnych pozytywnie wpływających na urodę właściwości. Zapewne tym spowodowana jest jego coraz większa popularność na polskim rynku. Jest to nowinka, którą na pewno warto wypróbować, ponieważ możemy na tym tylko zyskać, polepszyć stan naszego zdrowia, pozytywnie wpłynąć na swój wygląd.