Czy dobrze wybrałam zawód?

Czy macie jakichś znajomych, którzy narzekają na własną pracę? Czy uważacie, że pierwsze pytanie było prowokacyjne? Przyznaję, że trochę tak, ale też nie mogłam się powstrzymać. Tak naprawdę jest to śmiech przez łzy, bo jeżeli zastanowimy się ile osób jest dzisiaj zmuszona pracować w branży, do której w żaden sposób nie czuje pasji, a przy okazji pieniądze nie są zadowalające, to naprawdę robi się niewesoło.

Frezowanie cnc jest interesujące

obróbka cncByć może należałoby się zapytać o to czy znacie kogoś, kto jest ze swojej pracy w pełni zadowolony? Obawiam się, że moglibyście wymieniać znacznie krócej. Przed problemem wyboru odpowiedniej pracy stanęłam już stosunkowo dawno, biorąc pod uwagę moje krótkie życie, a było to około dziesięć lat temu. Wtedy też postanowiłam, że będę kształcić się w kierunkach technicznych. Nie wiem, być może zadziałał u mnie model Śląsk + dziewczyna? W każdym razie w ten sposób trafiłam na uczelnię techniczną, gdzie zainteresowałam się takimi tematami jak obróbka skrawaniem. Już jako mała dziewczynka lubiłam patrzeć jak coś powstaje z czegoś, a programy na Discovery z cyklu „Jak to jest zrobione?” oglądam jak mężczyźni mecze piłkarskie. Właśnie ta ścieżka edukacji otworzyła przede mną drzwi do obecnej pracy. Co robię? W skrócie – podsumowując wszystkie moje zadania, mogę powiedzieć, że mój fach to obróbka cnc. To dość niesamowite, prawda? Zgadzam się, że jest to branża bardziej kojarząca się z mężczyznami, ale nigdy mnie to nie zrażało. Frezowanie cnc jest po prostu zbyt interesujące, by liczyło się dla mnie to, co powiedzą ludzie. Z każdym kolejnym zleceniem mierzę się z trochę innym zadaniem i często przychodzi mi pracować na różnych materiałach. Czy frezowanie, czy toczenie cnc – uniwersalność tych metod w obróbce metali, tworzyw sztucznych, czy też drewna sprawia, że ściągają do nas naprawdę różni klienci z różnymi oczekiwaniami i zadaniami.

Dzięki temu nie nudzę się nigdy w pracy, a jeśli chodzi o zarobki, to te trzy tysiące czterysta złotych na koncie co miesiąc to kwota przynajmniej satysfakcjonująca dla młodej singielki.

Czytaj więcej na: http://toczeniestali.pl