Czym jest dieta barf?

Biologically Appropriate Raw Food, czyli w skrócie BARF. W języku polskim z kolei brzmi to: Biologicznie Odpowiednie Surowe Jedzenie. W końcu w procesie ewolucji psy nauczyły się jeść surowe jedzenie. Biologicznie odpowiednie oznacza po prostu surowe mięso, kości, podroby i nadtrawione części roślin.

Jedzenie dla pupila w pełni surowe

barf dla psaJak wiadomo psy mają krótki układ pokarmowy, który tak naprawdę przystosowany został do spożywania mięsa, które trafi się dosyć szybko. Nie jest on przystosowany jednak do trawienia zbóż, które często możemy spotkać w karmach suchych i ludzkim jedzeniu. BARF dla psa to idealny sposób żywienia bez względu na to czy nasz pies jest kanapowcem, sportowcem, suką w ciąży, szczeniakiem czy emerytem. Jedyne co należy zrobić to dostosować dietę do wieku, masy ciała i  zapotrzebowania na energię psa. BARF ma sporo zalet, a między innymi jest to świadomość tego co podajemy naszemu czworonogowi, a dzięki obgryzaniu kości pies czyści sobie zęby. Przy okazji surowe posiłki nie zmieniają swojej objętości co zapobiega skrętowi żołądka. Przy tej diecie należy mieć zorganizowane miejsce na mrożone mięso, ponieważ zwierzęta lubią wyciągać pożywienie z miski i jeść na podłodze albo w posłaniu. Oczywiście zanim rozpoczniemy dietę BARF należy psa przebadać pod kątem morfologii, moczu i innych niezbędnych w organizmie minerałów. Da to nam szerokie spectrum, dzięki któremu będziemy mogli łatwiej zorganizować posiłki dla psa.

W pełni surowa dieta to idealny sposób na żywienie psa, ponieważ jest to biologicznie odpowiednie na poziomie tego, jak psy ewoluowały. Pies będzie dobrze odżywiony i bardziej energiczny dzięki odpowiednio zbilansowanym posiłkom bez zbędnych zbóż. Warto poświęcić trochę czasu na to, aby pupil był zadowolony.