Czym jest ozonowanie pomieszczeń?

Wszelkie prace porządkowe, jakich podejmujemy się w naszych domach są oczywiście konieczne, jednakże nie oznacza to, że są skuteczne. Wszelkie wolne rodniki, alergeny oraz roztocza kurzu domowego zapewne to przetrwają i ciągle będą stwarzały zagrożenie. 

Jak skutecznie ozonować pomieszczenia? 

ozonowanie pomieszczeńJeśli marzy się nam higienicznie czyste mieszkanie, czy też dom, warto przemyśleć metodę, jaka jest ozonowanie. Polega ono na na użyciu specjalnych, mobilnych urządzeń, zwanych ozonatorami. Generują one ten gaz w wysokim stężeniu, co pozwala na całkowite wyeliminowanie dowolnych drobnoustrojów. Ozonowanie pomieszczeń to świetne rozwiązanie dla alergików, ale także tych wszystkich, którym zależy, by ich dzieci oddychały naprawdę czystym i świeżym powietrzem. Sam koszt ozonowania również jest zaletą, ponieważ jest to koszt nie większy niż dwieście złotych. Ozonowanie trwa z reguły nie dłużej niż sześćdziesiąt minut, jednak to jest zależne głównie od wielkości odkażanej powierzchni. Dowiedziono naukowo skuteczność ozonu. W testach, ta metoda odkażania okazała się niemal tak samo skuteczna jak chlorowanie. Jednakże ono jest toksyczne dla człowieka i nie odkaża się nim mieszkań i domów. Zatem ze wszystkich metod, zdecydowanie najbardziej korzystne jest ozonowanie, gdyż nie stwarza dla nas żadnego zagrożenia. Po zabiegu jest konieczne jedynie wietrzenie pomieszczenia przez dwadzieścia minut. To czas, w jakim cząsteczki ozonu, rozpadają się do postaci tlenu i tracą swoje właściwości utleniające. 

Korzyści płynących z ozonowania jest bardzo wiele. To nie tylko oczyszczenie pomieszczenia z wszelkich drobnoustrojowych, ale z pomocą tej metody, wyeliminujemy wszelkie niepożądane zapachy, jak te odzwierzęce, czy też pochodzące z dymu papierosowego.