Dlaczego warto zacząć ćwiczyć z orbitrekiem?

 

Chcąc schudnąć próbowałam już wielu metod na to, jak się zachęcić do ćwiczeń, jednakże każdy, większy wysiłek fizyczny nie był dla mnie doznaniem przyjemnym. Zamiast się poddawać zaczęłam po prostu szukać sportu lub ćwiczeń, które wreszcie zaczną sprawiać mi radochę i tak właśnie zapoznałam się z orbitrekiem i pokochałam ćwiczenia na tym sprzęcie.

Moja przygoda z orbitrekiem

orbitrek do ćwiczeń w domuNa początku zmagań z nadmiarem wagi próbowałam różne treningi dostępne na internecie, jednakże ćwiczenie z trenerkami było dla mnie prawdziwą katorgą, a ja już po piętnastu minutach miałam serdecznie dosyć modląc się o to, aby trening już się skończył. Dziś wiem, że była to zasługa faktu, że skupiałam się na wysiłku fizycznym, więc tym samym wszystko czułam bardzo silnie, a czas treningu mi się dłużył. Nie chciałam jednak przegrać kolejne walki o sylwetkę, więc zaczęłam szukać w internecie różnych informacji dotyczących tego, od czego zacząć ćwiczenia, aż w końcu zdecydowałam się zakupić orbitrek do ćwiczeń w domu zwłaszcza, że akurat w sklepie ze sprzętem do ćwiczeń była dobra promocja na nowoczesne modele. Orbitrek, który zakupiłam posiadał specjalny pulpit z komputerkiem za pomocą którego mogliśmy nie tylko mierzyć nasze tętno, ale przede wszystkim wygodnie dobierać ćwiczenia. Mogłam sobie na początku ustawić łatwiejszą wersję, aby nie zrazić się do ćwiczeń. Jeden z programów stał się moim ulubionym już od początku bowiem symulował wchodzenie po górach sprawiając, że raz ćwiczyło się lżej, a raz ciężej.

Ten trening był również świetnym cardio, a jednocześnie treningiem siłowym ponieważ, co bardzo ważne i o czym należy pamiętać – ćwiczenia na orbitreku angażują wszystkie partie mięśniowe. Nie tylko łydki, uda i pośladki, ale również brzuch i ramiona! Oznacza to, że ćwicząc na orbitreku ćwiczymy wszystkie najtrudniejsze partie za jednym zamachem, a słuchając podczas treningu muzyki lub oglądając coś na telefonie nawet nie zdajemy sobie sprawy, kiedy cały trening nam upływa.