Dobra pompa ciepła – jaka?

Wybór pompy ciepła to dla większości osób nie lada wyzwanie, ponieważ jeśli nie interesują się tematyką budownictwa lub ogrzewania to nie mamy na ich temat pojęcia.

Jaka będzie dobra pompa ciepła w dobrej cenie?

Pompy ciepłaTakie techniczne urządzenia zazwyczaj kupuje się raz, podczas budowy domu, nie jest to produkt z którym obcujemy na co dzień i mamy wyrobioną opinię na jego temat. Jak wybrać więc pompę ciepła? Jaka pompa ciepła sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wielkość naszego domu oraz jego izolację. Im większym dom i/lub im słabsza izolacja tym mocniejsza powinna być dobra pompa ciepła jeśli chcielibyśmy dobrze ogrzać dom. Poza tym, powinniśmy pomyśleć o wyborze elementów grzewczych. Czy wybieramy tylko grzejniki czy także ogrzewanie podłogowe? Drugie rozwiązanie wydaje się być bardziej korzystne. Ogrzewanie podłogowe możemy zainstalować w kuchni, łazience lub w przedpokoju, gdzie zwykle nie mamy miejsca na wstawienie grzejników, a chcemy by było tam ciepło. Powietrzne pompy ciepła powinny być produkowane przez wiodących producentów. Po co kupować byle jaki sprzęt, który szybko się zepsuje, tylko dlatego że jest trochę tańszy, niż inny? Czy warto zaoszczędzić tysiąc złotych lub dwa, tylko po to żeby się potem męczyć z niesprawnym urządzeniem? Taka kwota w porównaniu do całkowitego kosztu domu to niewiele. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Czy chcemy, żeby nasza krakowska, dobra pompa ciepła tylko grzała, czy także chłodziła. Druga opcja jest nieco droższa, ale na pewno bardzo przydatna podczas upałów.