Dodatkowe elementy do drona Mavic pro

Mój Mavic, na jakiego przesiadłem się z drona dla początkujących był sprzętem bardzo zaawansowanym, i jednym z najlepszych w drużynie. Był to dron typowo rekreacyjny, choć ilością funkcji i zaawansowaniem oprogramowania przebijał większość sportowych modeli na głowę, na dodatek mając świetne cechy lotu. Po jakimś czasie, zdecydowałem się nieco go rozbudować.

Akcesoria do drona Mavic pro

mavic pro akcesoriaDrona używałem głównie do tworzenia fotografii panoramicznych, robionych z dużej wysokości, więc planując tuning sprzętu, skupiłem się głównie na tym aspekcie, gdyż nie potrzebne były mi lepsze osiągi, bo dron i tak miał świetną charakterystykę lotu, której nie trzeba było poprawiać. Dlatego też, mój Mavic pro akcesoria miał mieć dobrane głównie do kamery, gdyż mimo iż była ona wysokiej rozdzielczości, a robione przez nią zdjęcia były naprawdę świetnej jakości, to jednak brakowało mi kilku bardziej profesjonalnych dodatków. Nie tylko ja pomyślałem o rozbudowaniu kamery, gdyż końcówek do obiektywów, dodatkowej pamięci czy nawet programów do natychmiastowego czyszczenia zdjęć było na stronie producenta naprawdę dużo, a ponadto, wiele profesjonalnych firm zajmowało się tworzeniem własnych dodatków i ulepszeń. Bardzo ucieszyła mnie dostępność baterii o pojemnościach niemal trzykrotnie większych niż ta, która była zamontowana w dronie fabrycznie. Nie dość że pozwalała wydłużyć czas lotu, to zapewniała większe osiągi drona, mając wyższe napięcie niż fabryczne baterie.

Pozwalała również na zamontowanie cięższych dodatków, które obciążały silnik i wymagały większego nakładu mocy, przez co wymagane było używanie baterii o dużej mocy i pojemności. Lista wszelkich akcesoriów była tak duża, że trudno mi było zdecydować się które podzespoły kupić jako pierwsze.