Dodatkowe wyposażenie urządzeń mielących

Rozdrabnianie większych substancji jest procesem wykonywanym w wielu branżach. Wykorzystuje się go do produkcji farb proszkowych, kruszywa drogowego, chemikaliów budowlanych i wielu innych niezbędnych rzeczy. Do dyspergacji stosuje się różnego rodzaju młyny wyposażone w specjalne narzędzia pozwalające zmniejszać średnicę materiałów w stanie stałym.

Tarcza rozcierająca w młynach

tarcze mieląceNajczęściej wybieranym rodzajem młyna w przemyśle jest młyn kulowy. Znajdujące się w nim kule o różnych średnicach wykonane są głównie ze stali, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w roli mielników. Jednak poza podstawowymi elementami wykorzystuje się również takie, które wzmacniają pracę i polepszają efekty. Jednym z nich są tarcze mielące, które pozwalają zamienić prosty disolwer w młyn kulowy. W połączeniu ze specjalną budową zbiorników są w stanie utrzymać substancję w niskiej temperaturze. Cała konstrukcja nie należy do skomplikowanych. Kule mielące podczas pracy oddziałują na kruszywo wraz ze ściankami młynu i tarczami odpowiednio rozdrabniając materiał. Często tarcze wykorzystuje się także w życiu codziennym. Między innymi w tak zwanych młynkach walcowych służących do rozdrabniania surowców spożywczych. Cały proces polega na mieleniu masy między dwoma walcami, na których znajdują się tarcze mielące. Ich powierzchnia jest odporna na ścieranie dzięki czemu takie maszyny służą przez wiele lat. Istotne również jest to, że skuteczność jest taka sama w przypadku mielenia surowców mokrych i suchych.

Urządzenia mielące są bardzo popularne w przemyśle. Aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy wykorzystuje się w nich najwyższej jakości stal, która swoją twardością jest w stanie rozkruszyć każdy materiał. A tarcze mielące tylko wspomagają pozostałe części młynów w całym procesie.