Dofinansowanie z Unii czy kredyty unijne?

Dzięki Unii Europejskiej mamy wiele możliwości dofinansowania z Unii swojej firmy lub projektu. Nie jesteśmy już skazani na łaskę i niełaskę polski banków, które rzadko chcą podejmować ryzyko, inwestować w nowe firmy, nowatorskie przedsięwzięcia, czy pomysły, które mogą nie zakończyć się sukcesem.

Dofinansowania z Unii mogą nam pomóc

dofinansowania z UniiWolą sprawdzone firmy, najlepiej z wieloletnim doświadczeniem i działające w branży znanej bankom np. z sektora budowlanego. Dzięki Unii Europejskiej mamy nowe możliwości pozyskania środków na rozpoczęcie lub rozwój działalności. Co możemy zyskać? Dofinansowania z Unii dla małych firm możemy dostać w ramach dotacji, które maja charakter bezpośredni lub jako dofinansowanie, które odbywa się w ramach krajowych programów operacyjnych np. innowacyjna gospodarka. Dotacje z unii europejskiej mogą dostać także naukowcy na swoje badania, młodzież na studiowanie za granicą, rolnicy na dostosowanie swojego gospodarstwa pod kątem ekologii, organizacje pozarządowe na rozwijanie swojej działalności zgodnie ze statutem. Dzięki takiemu wsparciu przedsiębiorstwa, fundacje, organizacje i inne mogą się rozwijać. Wiele banków doszło do wniosku, że pozyskiwanie dotacji unijnych to i dla nich świetny pomysł na biznes. Mają w swojej ofercie kredyty unijne, czyli kredyty przyznawane wtedy kiedy oczekujemy już przyznanej dotacji i potrzebujemy środków na bieżącą działalność, lub nasze dotacje unijne dla małych firm nie pokrywają całości zapotrzebowania i potrzebujemy małego wsparcia do przeprowadzenia projektu. Takie kredyty można dostać nawet na osiem lat, dzięki czemu jego spłacanie nie będzie obciążeniem dla budżetu naszego przedsiębiorstwa. Jest to bardzo dobra oferta, ponieważ często już przy składaniu projektu o dofinansowania unijne dla małych firm mamy rozeznanie w rynku, mamy kontakty z przedsiębiorcami,od których chcemy kupić niezbędne sprzęty czy materiały i nie chcemy czekać aż na nasze konto wpłyną środki unijne, kiedy wiemy, że okazja np. maszyny w promocyjnej cenie, przejdą nam koło nosa. Jak napisać projekt o dofinansowanie?

Przede wszystkim trzeba dobrze dopasować swój projekt do operacyjnych projektów unijnych, a następnie dobrze opisać swój pomysł tak, by urzędnicy wiedzieli, że dotacje unijne dla małych firm nam się należą. I wtedy dostaniemy dofinansowanie z Unii.