Drewniane łóżeczka skandynawskie dla dzieci

Drewniane łóżka są elementem charakterystycznym stylu skandynawskiego. Skąd wzięła się nazwa popularnego trendu w wyposażeniu i wystroju wnętrz? Przede wszystkim ze specyficznego stylu państw nadbałtyckich. Styl norweski, szwedzki, duński czy skandynawski, to różne nazwy tego samego trendu. Liczy się jakość, natura i piękne, klasyczne, uniwersalne kształty mebli.  

Sypialnia w stylu skandynawskim dla malucha

łóżeczka skandynawskie dla dzieciUrządzenie sypialni lub pokoiku dziecięcego w stylu skandynawskim, nie jest wcale trudne ani skomplikowane. Nasi sąsiedzi po drugiej stronie Bałtyku, cenią sobie jakość, prostotę i minimalizm. Piękne łóżeczka skandynawskie dla dzieci pasują niemalże do każdego wnętrza. Małe, drewniane łóżeczka dla noworodków można z czasem zastąpić skandynawskim łóżeczkiem dla większego dziecka. Plusem tego typu mebelków jest wysoka jakość wykonania. Norweskie czy duńskie meble, wykonywane są z naturalnego drewna i malowane na naturalne odcienie. Nie używa się szkodliwych farb i innych substancji. Królestwo malucha można wykonać w zestawieniu z innymi mebelkami. Do łóżka skandynawskiego pasują podobne komody i szafki. Do tego dochodzi jasna kolorystyka ścian. W stylu skandynawskim królują jasne odcienie, pastele, szarości, beże i biele. Wybierając łóżeczko dla dziecka, można postawić na funkcjonalną, rozkładaną leżankę lub łóżko, które rośnie razem z dzieckiem i z czasem można je wydłużać, regulować wysokość.

Pokoik dziecięcy urządzony stylowo, z gustem i na lata, można wykonać zamawiając łóżeczko w stylu skandynawskim. Mebelki utrzymane w klimacie norweskim, szwedzkim, duńskim czy finlandzkim, cieszą się popularnością na całym świecie. Cechuje je prostota, piękno, wysoka jakość i minimalizm. Pasują do każdego typu wnętrz mieszkalnych.