Efektowny złoty różaniec

Ludzie religijni, lubią się obdarowywać przeróżnymi symbolami związanymi z ich wiarą. Często w momencie narodzin, noworodek dostaje od najbliższej rodziny, święty obrazek, który wisi w pokoju malucha przez wiele lat i przypomina o konkretnej okazji.

Przeznaczenie złotych różańców

złoty różaniecSymbole religijne są bardzo ważne dla katolików, bo przypominają im o kluczowych elementach ich wiary i dają do zrozumienia innym osobom, że wyznają konkretne bóstwo. Dla katolików najważniejszym elementem jest krzyż i różaniec, ponieważ symbolizują śmierć Jezusa i jego ukrzyżowanie. W trakcie pierwszej Komunii, każde dziecko dostaje od rodzica pierwszy złoty różaniec, który przez wiele osób jest wykorzystywany do modlitwy nawet do końca życia. Składa się on z kompletu koralików, które są uporządkowane w konkretny sposób ułatwiający modlitwę. W sklepach z dewocjonaliami znajdziemy mnóstwo modeli różańców z bursztynów, szlachetnych kamieni, czy cennego kruszcu. Najtańsze różańce są wykonane z tworzywa sztucznego i nie posiadają żadnych zdobień. Złote różańce są wyjątkowo ekskluzywne, a ze względu na użyty kruszec, są też dość drogie. Wszystkie elementy, łącznie z koralikami są wykonane ze złota. Taki model różańca świetnie się nadaje na prezent dla dziecka, które idzie do pierwszej komunii, lub jest bierzmowane. Każdy model różańca jest zapakowany w gustowne pudełko, które jest tylko dopełnieniem. Złote modele różańców często posiadają wysoko postawieni kapłani, biskupi, a nawet urzędujący papierze.

Różańce mają jednakowe rozmiary i zawsze muszą mieć po pięćdziesiąt dziewięć koralików, na których wykonuje się różne modlitwy. Dla katolików jest to bardzo ważny element, które często ze sobą noszą. w sprzedaży znajdziemy także modele drewniane, które często posiadają bracia zakonni.