Efekty po zabiegu dermapen

Dermapen jest urządzeniem, dzięki któremu możemy skutecznie poprawić wygląd naszej skóry. Samo urządzenie przyjmuje formę długopisu, który wykonuje mikro nakłucia. Pobudzają one naszą skórę do szybszej regeneracji. Polecany jest zarówno do bardziej odpornej skóry, jak i tej delikatnej, wrażliwej na wszelkie dotychczasowe zabiegi kosmetyczne.

Dermapen – na czym polega zabieg?

dermapen - sklep internetowySam zabieg z wykorzystaniem dermapenu przebiega bardzo sprawnie. Głowica urządzenia jest przesuwana po skórze pacjenta szybkimi, posuwistymi ruchami. Powodują one mikro nakłucia, które pobudzają tkankę do szybszych procesów regeneracyjnych. Regeneracja z kolei jest naturalną zdolnością naszego organizmu do samoleczenia oraz prawidłowej odbudowy tkanek. Podczas zabiegu mamy do czynienia ze stanem zapalny, który prowadzi do uwolnienia się czynników wzrostu z komórek krwi. Wówczas powstaje kolagen, elastyna oraz kwas hialuronowy. Zabieg w naturalny sposób wywołuje przebudowę oraz remodeling tkanek. Zwykle na ostateczny efekt zabiegu musimy poczekać spory okres, a wszystko za sprawą procesu przebudowy oraz remodelingu który trwa nawet do kilku miesięcy. Sam zabieg możemy wykonywać w domu. Należy jednak pamiętać o higienicznych warunkach jego wykonywania. Powinniśmy je zachować głównie ze względu na sam charakter zabiegu, który wiąże się z ryzykiem pojawienia powikłań, na przykład w postaci infekcji. Jeśli natomiast chodzi o dermapen – sklep internetowy z tego typu wyposażeniem służy nam pomocą, jeśli do końca nie wiemy, w co tak właściwie powinniśmy się wyposażyć w przypadku wykonywania zabiegu w warunkach domowych.

Dermapen skutecznie poprawia jędrność oraz elastyczność skóry. Ponadto redukuje wszelkie przebarwienia, drobne zmarszczki z kolei zostają wygładzone. Wszystkie efekty w głównej mierze sprowadzają się do ogólnej poprawy wyglądu naszej skóry.