Ekogroszek – efektywny materiał opałowy

 

Każdy kto ogrzewa swój dom węglem ten doskonale wie jak rosną ceny węgla z roku na rok. Wynika to w dużym stopniu ze zwiększonego wydobycia węgla i automatycznie ze zwiększonego zapotrzebowania na ten materiał. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w inne materiały. Często odbywa się to nawet kosztem przerobienia znacznej części instalacji. 

Skuteczne ogrzewanie ekogroszkiem

ekogroszek karlik w workachMateriałów opałowych z każdym rokiem jest coraz więcej w sprzedaży. Nie musimy już wybierać między drewnem opałowym a węglem. Z racji dostępności wielu innych materiałów możemy wybrać coś co będzie znacznie tańsze. Oczywiście to, że coś jest tańsze to nie oznacza wcale, że jest to coś gorszego. Warto wiedzieć, że niektóre rodzaje materiałów opałowych kalorycznością nie odbiegają od takich materiałów jak węgiel czy koks. Przykładem może być chociażby ekogroszek. Dużym uznaniem w ostatnim czasie cieszy się ekogroszek Karlik w workach. Produkt ten charakteryzuje się również tym, że jego stopień wilgotności jest bardzo niski. Dzięki temu podczas spalania ekogroszku nie zachodzi parowanie i cząsteczki wody nie osadzają się w przewodzie kominowym. Często bywa tak, że takie zjawisko ma miejsce w przypadku złej jakości węgla lub przy materiałach opałowych sprowadzanych zza granicy. Warto wybierać ten ekogroszek, którego źródło znamy i wiemy, że jest to polecany produkt najwyższej jakości.

Na tą chwilę w Polsce działa wiele składów materiałów opałowych, które zajmują się między innymi sprzedażą ekogroszku. Warto dokładnie zaplanować sobie czas gdy będziemy chcieli ten materiał zakupić. Chodzi o to, że im bliżej do sezonu grzewczego to tym większa szansa, że materiały opałowe będą droższe. Jeśli mamy taką możliwość to warto ekogroszek kupić już na wiosnę.