Ekologiczne szklane butelki

Coraz częściej świadomie dokonujemy wyborów w sklepie i unikamy wybierania produktów w plastikowych opakowaniach. Świetną alternatywą dla nich są szklane opakowania, które coraz częściej możemy spotkać w wielu branżach.

Do czego służy szklana butelka?

butelki szklane cenaKiedyś nie było plastikowych butelek i wszystkie napoje były sprzedawane w szklanych opakowaniach. Kiedy pojawił się plastik, sytuacja się odwróciła, ale na szczęście  producenci coraz częściej zaczęli sięgać po dawne opakowania, które są tanie i ekologiczne. Jeżeli chcemy kupić butelki szklane cena ich może być dość mocno zróżnicowana, ponieważ kształtują ją różne czynniki. Przede wszystkim cena zależy od producenta, modelu, pojemności i ewentualnych dodatków. Butelki, które możemy znaleźć w sklepach mają ergonomiczny kształt i praktyczne nakrętki ze stali nierdzewnej z uszczelką z polipropylenu. Są on wykonane z naturalnego szkła boro – krzemowego, które podlega całkowitemu rozkładowi. Ich zaletą jest możliwość wielokrotne użytku, nawet przez wiele lat, ponieważ są bardzo trwałe i odporne na amplitudy temperatur, mechaniczne uszkodzenia czy działanie środków chemicznych. Można je bezpiecznie myć w zmywarce, albo ręcznie. Dostępne modele szklanych butelek mają  ciekawe wzorownictwo i mogą być wielobarwne. Kupienie jednej szklanej butelki będzie znacznie tańsze niż codzienne kupowanie małej, plastikowej butelki z napojem. Dodatkowo nie zanieczyszcza środowiska, bo podlega recyklingowi. Najtańszy model butelki kupimy już za kilkadziesiąt złotych.

Szklane opakowania stają się coraz popularniejsze, ponieważ dają wiele korzyści dla przeciętnego użytkownika. Korzystają z nich rowerzyści, bo mogą być w formie bidonów, pojemników z filtrem, które każdy z nas może mieć przy sobie czy nawet dziecięcych butelek.