Frezy do paznokci

Obecnie w każdym salonie manicure powinna znaleźć się frezarka kosmetyczna do paznokci. Służy ona przede wszystkim do ściągania lakieru hybrydowego oraz żelu z płytki paznokcia oraz do obrabiania skórek. Kupując frezarkę warto dowiedzieć się jakiego rodzaju frezy będą do niej pasować.

Rodzaje frezów kosmetycznych

frezy ceramiczneKiedy zakupiliśmy już nową frezarkę kosmetyczną do naszego salonu, pora dowiedzieć się jak na niej pracować. Odpowiednia wiedza to klucz do pięknych paznokci. Jeśli będziemy posiadać zbyt małą wiedzę na temat pracy z frezarką możemy zniszczyć klientce płytkę paznokcia ze skutkiem nieodwracalnym, dlatego niezbędne jest szkolenie z tego zakresu. Jeżeli chodzi o frezy kosmetyczne to istnieje wiele rodzajów: diamentowe, kamienne, filcowe, ceramiczne. Każdy rodzaj frezów służy do czegoś innego. Frezy diamentowe służą do obrabiania skórek, frezy kamiennie służą do matowienia płytki paznokcia, frezy filcowe służą do polerowania płytki paznokcia natomiast frezy ceramiczne służą między innymi do ściągania lakierów hybrydowych lub żeli z płytki paznokcia. Dzięki takim frezom ściąganie żelu czy hybrydy jest bardzo szybkie, co pozwala zaoszczędzić czas. Poprzednio, zanim pojawiły się frezarki, hybrydę czy żel ściągało się za pomocą nasączonego acetonem wacika i sreberka. Następnie należało odczekać około piętnaście minut i pozostałości spiłować. Od kiedy pojawiły się frezarki, ściąganie hybryd i żeli stało się dla wszystkich kosmetyczek łatwe i przyjemne.

Frezy ceramiczne znacznie ułatwiły pracę wszystkim kosmetyczkom oraz pozwoliły przyspieszyć cały proces wykonania manicure. Co więcej, frezy ceramiczne mogą być używane kilkukrotnie. Wystarczy je zdezynfekować przed kolejną aplikacją. Nie trzeba więc za każdym razem kupować nowych frezów.