Henna w kolorze brązowym

Nie jestem zbytnią fanką naturalnego koloru swoich włosów. Szczerze mówiąc nawet ne pamiętam jaki on jest. Jednak, aby sobie o tym przypomnieć z pomocą przychodzą mi moje stare fotografię. I wtedy zdecydowanie nie jestem z nich zadowolona. Gdybym miała wrócić do naturalnego koloru, miałabym na głowie nijakie, o kolorze mysiego blondu włosy.

Farbowanie włosów henną

henna - orzechowy brązOd wielu lat farbuję swoje włosy. Jednak nie tak dawno trafiłam na świetny produkt, którym jest henna do włosów. Po zwykłych drogeryjnych farbach moje kosmyki stały się osłabione, zniszczone i bez życia. Ratuje je częste podcinanie, jednak bardzo lubię długie włosy, a w zapuszczeniu ich z pomocą przyszła mi właśnie henna – orzechowy brąz, która sprawiła, że moje włosy odżyły. Mimo, że w porównaniu do zwykłych farb nie jest ona do końca trwała, a przy każdym myciu się wypłukuje, jestem chętna na hennowanie ich z większą częstotliwością. Po wykonaniu takiego zabiegu moje włosy są miękkie, miłe w dotyku. Zwróciły one również uwagę ludzi dookoła mnie i często pada pytanie jaki to kolor. Włosy pofarbowane henną otrzymują naturalny blask dzięki czemu wyglądają o wiele zdrowiej. Również zyskały one na długości, co jest dla mnie miłym zaskoczeniem w porównaniu z ciągłym przycinaniem końcówek jeszcze nie tak dawno temu. Hena może również okazać się dobrym pomysłem jeśli marzy nam się jakiś kolor na głowie, jednak nie jesteśmy do końca przekonane do zmiany. W takiej sytuacji produkt po dłuższym czasie całkowicie się wypłucze, a przy każdym płukaniu będzie stale blakł.

Cieszę się, że trafiłam na blogi w których mogłam spotkać się z henną. Z pewnością zagości ona na długie lata w moim domu i szybko nie sięgnę po zwykłą farbę, która zdecydowanie nie służyła moim kosmykom. Po użyciu henny nie wyglądają one sztucznie, a wręcz przeciwnie stanowią one całość z moją osobą.