Jacht motorowodny – czarter bez uprawnień

W zeszłym roku w końcu dałem się znajomym namówić na wyjazd na żagle. To był mój pierwszy kontakt z jakimikolwiek żaglówkami. Trochę się na początku stresowałem, jednak szybko taki sport mnie zachwycił. Mógłbym pływać po jeziorach godzinami, ponieważ bardzo mnie to odpręża. W tym roku postanowiłem wyjechać z rodziną nad wodę na kilkudniowy urlop.

Wynajęcie jachtu bez posiadania patentu

czarter jachtów motorowodnych bez patentuJuż długo przed wyjazdem nie mogliśmy się go doczekać. Nasz syn był jednak jeszcze bardziej podekscytowany niż ja z żoną. Obiecałem im pewną niespodziankę, którą zaplanowałem wcześniej, jednak aż do dotarcia na miejsce nie zdradziłem ich żadnych szczegółów. Zdecydowałem się bowiem na wynajęcie niewielkiego jachtu. Nie mam jednak specjalnych uprawnień. Na szczęście okazało się, że jest możliwy czarter jachtów motorowodnych bez patentu. Wybrałem więc taki model, który zapewni nam wygodę. Kiedy moja żona oraz syn zobaczyli, co dla nas zaplanowałem, zachwycili się moim pomysłem. Zanim jednak wypłynęliśmy, musiałem się dowiedzieć tego, jak się takim jachtem steruje. Szkolenie przeszło bardzo sprawnie, ponieważ było prowadzone przed doświadczoną osobę, która się dobrze zna na rzeczy. Chociaż na początku obawiałem się, czy dam sobie radę, sterowanie jachtem okazało się dosyć intuicyjne oraz przyjemne. Sprawiało mi to ogromną przyjemność – zawsze marzyłem o takim samodzielnym rejsie.

Na jachcie spędziliśmy kilka dni. Dzięki kabinom sypialnianym oraz łazience nie musieliśmy się meldować co noc w hotelu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ przez cały czas mogliśmy się delektować takim żeglowaniem. Musieliśmy jedynie wieczorem cumować w miejscu, które jest do tego przeznaczone. Myślę, że w przyszłości powtórzymy jeszcze taki wyjazd, ponieważ bardzo się nam spodobało.