Jak dbać o biały granitowy zlewozmywak?

Przymierzasz się do zakupu zlewozmywaka granitowego? Zastanawiasz się czy sprawdzi się w Twojej kuchni, czy będzie się idealnie komponował z resztą przedmiotów, które się tam znajdują? A może masz już taki zlew, ale nie wiesz jak o niego dbać? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Zlew granitowy w nienagannym stanie?

biały granitowy zlewozmywak

Niestety  biały granitowy zlewozmywak od użytkownika wymaga regularnej pielęgnacji i odpowiedniego sposobu użytkowania. Jednakże sama pielęgnacja takiego zlewu kuchennego nie jest uciążliwa i długotrwała. Należy tylko postępować według poniższych zasad: na dnie zlewu nie można zostawić plasterków cytryn, bo może to spowodować odbarwienia, nie pozostawiamy rozlanych płynów na dnie zlewu, ponieważ mogą wytworzyć się przebarwienia, nie wrzucamy sztućców do zlewu – może to skutkować odpryskiem lub zarysowaniem, nie czyścimy silną chemią, na dnie zlewu z czasem może powstać osad od twardej wody, wówczas wystarczy go umyć wodą z octem. Ponadto każdy  biały granitowy zlewozmywak powinien być olejowany. W tym celu najpierw należy dokładnie umyć zlew płynem do mycia naczyń, a następnie dokładnie osuszyć ręcznikiem papierowy. Następnie bierzemy dowolny olej jadalny i wcieramy go dokładnie w komorę zlewu. Ten zabieg trwa zaledwie kilka minut, ale dobrze go zakonserwuje i będzie prezentował się jak nowy – prosto ze sklepu. Olejowanie zlewu należy powtarzać wedle uznania – w zasadzie zależy to od tego jak często jest on użytkowany.

Niestety wadą tych zlewozmywaków jest to, że są mało odporne na kwasowe detergenty. Pod ich wpływem granit będzie matowiał, a zlew nie będzie się już tak pięknie prezentował jak dawniej. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o tym, żeby po każdym użyciu zlewu wycierać go do sucha ręcznikiem papierowym.