Jak wyglądają kosze betonowe w innych miastach

Często zdarza się tak, że będąc w innych miastach zwracam uwagę na coś, co jest kompletnie prozaiczne i standardowe. Podczas gdy moja żona zachwyca się kościołami i budynkami, ja potrafię dostrzec drobne, subtelne różnice w przedmiotach codziennego użytku.

Ostatnio zauważyłem inne betonowe kosze na śmieci

kosze betonowe na śmieciMieliśmy po drodze, by zatrzymać się w jednym piękniejszych polskich miast i pozwiedzać je chwilę. Oczywiście stare kościoły bardzo mi się podobały, ale zwróciłem też uwagę na to, jak wyglądają kosze betonowe na śmieci w parku – były one zupełnie inne niż u nas. Żona przyznała mi rację – pozornie wyglądały na ten sam model, ale w gruncie rzeczy różniły się one pod wieloma względami. Zauważyłem dopiero wtedy, jak drobne, ale bardzo przemyślane detale sprawiają, że przedmioty codziennego użytku są bardziej, lub mniej funkcjonalne. W koszach betonowych różnice był niemalże niezauważalne – różniły się wielkością i kształtem dziury, do której wrzucało się śmieci oraz malutką betonową półeczką tuż przed dziurą. Wcześniej nie zwracałem na nią uwagi – teraz dopiero zrozumiałem, że pozwala ona na zgaszenie papierosa przed wyrzuceniem go do śmieci. Było to bardzo przemyślane rozwiązanie – zachęcało ludzi do wyrzucania petów bezpośrednio do kosza, zamiast na ziemię. Inny kształt dziury sprawiał, że nasze kosze betonowe na śmieci były znacznie wygodniejsze w obsłudze – znacznie łatwiej było trafić papierkiem do środka. W koszach zamontowanych w innym mieście nie było takiego udogodnienia, i co któryś papierek wypadał ze środka.

Widząc tego typu detale można naprawdę nieźle rozwinąć swój produkt. Niestety nie każdy jest tak uważnym obserwatorem jak ja – większość skupia się na rzeczach wielkich i imponujących. Zapominają wówczas, że wszystko w naszym życiu warte jest chwili zastanowienia i refleksji.