Jak żyć zdrowo i ekologicznie

Jeżdżąc samochodem, z każdym przejechanym kilometrem uwalniamy do atmosfery średnio ponad dwieście pięćdziesiąt gramów gazów cieplarnianych związanych ze spalaniem paliwa.  Wiele osób wybiera ten środek transportu nawet, jeśli odległość do pokonania nie jest duża. Jest to błąd jaki popełnia mnóstwo osób, a tracimy na tym wszyscy. Zarówno jeśli chodzi o nasze zdrowie, jak i o przyrodę.

Rower to świetna alternatywa dla samochodu

Romet Huragan 2Świetnym zamiennikiem dla samochodu jest rower. Możemy na nim dojechać do pracy czy też do sklepu, pojechać na wycieczkę za miasto lub odwiedzić znajomych. Każdy przejechany kilometr to ponad dziesięć razy większa korzyść dla środowiska w porównaniu do samochodu, jeśli chodzi o emisję gazów szkodliwych do atmosfery. Korzyści z jazdy na rowerze jest mnóstwo, dlatego warto zastanowić się nad tym poważnie. Jeśli jeszcze nie masz roweru, w pierwszej kolejności określ do czego dokładnie będzie Ci ten rower potrzebny. Jednośladem szosowym takim jak Romet Huragan 2 pomkniesz szybko po asfaltowej trasie ale możesz mieć problem z miejską infrastrukturą, nie wspominając już o trudniejszym terenie. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest zawsze rower miejski lub trekkingowy, jednak nie każdego zadowoli to wyjście. Dla amatorów sportu i tych bardziej wymagających od sprzętu użytkowników najlepszym rozwiązaniem będzie rower górski lub wyczynowy. Bardzo ważne jest, aby wybór roweru był przemyślany i ściśle związany z tym, jakie trasy chcemy nim pokonywać.

Jeżdżąc na rowerze spalamy kalorie, wzmacniamy mięśnie i kondycję oraz chronimy pośrednio środowisko przed groźnymi dla niego gazami cieplarnianymi. Rower to także o wiele mniejszy problem późniejszej utylizacji niż samochód. Dlatego warto poważnie zastanowić się nad tym, czy nie lepiej byłoby zrezygnować z codziennych, krótkich podróży autem na rzecz roweru, chociażby w te słoneczne dni, na dobry początek.