Jakie jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii?

Osocze bogatopłytkowe coraz częściej stosuje się w leczeniu urazów ortopedycznych, ponieważ silne działanie osacza przyspiesza gojenie się ran oraz stymuluje odbudowę tkanki mięśniowej i ścięgien. Jest jednym z elementów naturalnego procesu obrony oraz regeneracji organizmu przy wszelkich urazach.

Zastosowanie osocza bogotopłytkowego w ortopedii

Koncentrat Osocze bogatopłytkowe Rzeszówosocza bogatopłytkowego stosowany jest wszędzie tam gdzie celem jest przyspieszanie procesów gojenia, zarówno w trakcie planowanych zabiegów operacyjnych takich jak rekonstrukcja więzadła krzyżowego czy urazy sportowe np. przewlekłe dolegliwości lub uszkodzenia chrząstki. W zależności od jednostki chorobowej, podczas wykonywania niektórych zabiegów z wykorzystaniem PRP wskazane jest jego podanie pod kontrolą USG. Jest to szczególnie istotne u pacjentów z entezopatią rozściegna podeszwowego, gdyż rozściegno jest otoczone obfitą tkanką tłuszczową. Po podaniu koncentratu bogatopłytkowego kończyna zostaje unieruchomiona. Następnie 7 do 10 dni po podaniu należy udać się na wizytę kontrolną. Służy ona bowiem oszacowaniu funkcji kończyny jak i natężenia możliwych dolegliwości bólowych. Oczywiście przez cały okres unieruchomienia kończyny oraz 7 dni po należy stosować profilaktykę przeciwzakrzepową. Pacjenci, którzy zgłaszają się z powodu chorób dotyczących stawu łokciowego po zabiegu są zaopatrzeni w odpowiedni rodzaj unieruchomienia kończyny górnej. Osocze bogatopłytkowe Rzeszów znalazło również zastosowanie w medycynie estetycznej.

Jak widać osocze bogatopłytkowe pomaga nam w szybszym powrocie do zdrowia. Szczególnie dotyczy to sportowców, którzy częściej ulegają kontuzjom lub urazom, które długo się goją a dzięki niemu można przyspieszyć ten proces a sportowiec może szybciej wrócić do uprawiania sportu.