Jakie woski zapachowe są polecane do aromaterapii

Aromaterapia, czyli terapia zapachami to dziedzina medycyny alternatywnej. Polega ona na wdychaniu zapachów pochodzących z naturalnych olejków eterycznych. Jest to bardzo przyjemny sposób na złagodzenie wielu dolegliwości, ale także przede wszystkim na relaks i pozbycie się stresu. 

Aromaterapia z wykorzystaniem polecanego wosku zapachowego

woski zapachowe polecane do aromaterapiiAromaterapię można stosować poprzez kąpiele, masaże lub inhalacje. Najbardziej popularna jest właśnie ta ostatnia metoda, która oprócz właściwości zdrowotnych i relaksujących, sprawi, że nasz dom będzie pięknie pachnieć. Tradycyjną metodą jest zastosowanie olejków eterycznych, podgrzewanych w kominkach z a pomocą małych, bezzapachowych świeczek. Do miseczki kominka wlewamy wodę i do niej dodajemy kilka kropli olejku. Najnowszą alternatywą są woski zapachowe. Nadają się również do palenia w kominkach, jednak tylko tych klasycznych, z miseczką. Do wosku nie dodajemy już wody, ponieważ będzie wtedy pryskać. Pachnące woski zapachowe polecane do aromaterapii to wygodne i bezpieczne rozwiązanie. W przeciwieństwie do wody, wosk nie paruje, więc unikamy niebezpiecznej sytuacji gdy pali się pusty kominek. Woski możemy ze sobą mieszać, tworząc w ten sposób własne kompozycje zapachowe. Po wypaleniu wosk z powrotem tężeje, jeśli zawarte w nim olejki jeszcze całkowicie nie wyparowały, możemy użyć go ponownie. Aby usunąć zużyty wosk z miseczki kominka, możemy go włożyć na chwilę do zamrażarki, albo lekko podgrzać.

Oferta wosków zapachowych, które można zastosować do aromaterapii, jest bardzo szeroka. Oprócz popularnych zapachów jak róża, wanilia czy grejpfrut znajdziemy również różnego rodzaju kompozycje zapachowe jak np. orientalna czy koktajl z liczi i mango. Każdy znajdzie coś trafiającego w jego gust.