Jakie wybrać biokominki?

Współczesna technologia budownictwa pozwala montowanie kominków ekologicznych w budynkach prywatnych ale także w budynkach użyteczności publicznej bez potrzeby budowy systemu wentylacji. Biokominek stanowi alternatywne rozwiązanie dla kominków tradycyjnych.

Jaki jest najlepszy kominek ekologiczny?

biokominki wisząceBiokominek czyli kominek ekologiczny to nowoczesna forma kominka. Do swojej pracy zamiast tradycyjnych paliw (drewno czy węgiel), spalane jest specjalne do tego przystosowane bioetanol w postaci płynnej lub żelowej. Sporządzane jest na bazie alkoholu etylowego pochodzenia roślinnego. Takie biopaliwo do biokominków jest całkowicie bezpieczne. Spalane paliwo jest bezwonne, a więc nie wydziela żadnego nieprzyjemnego zapachu, dymu, sadzy lub popiołu. Biokominki nie wymagają budowy specjalnych przewodów wentylacyjnych. Wystarczy by kominek stał w miejscu w którym ma stały dostęp do powietrza. Do niedawna wyłącznymi posiadaczami kominków mogli być tylko właściciele domów jednorodzinnych. Jednak dziś praktycznie każdy posiadać własnego „M” oraz biura, hotele, restauracje i wiele innych budynków nie muszą rezygnować z tego. Przy aranżacji wnętrz możemy wykorzystać wiele typów kominków ekologicznych: biokominki wolnostojące, biokominki wiszące, biokominki narożne, biokominki stołowe oraz wkłady kominowe. Rozpalanie biokominków następuje w wyniku wlania do zbiornika bioetanolu. Po uzupełnieniu paliwa może włączyć biokominek za pomocą panelu dotykowego lub specjalnie do tego przygotowanej wcześniej aplikacji mobilnej. Długość linii ognia w kominka ekologicznego może wynieść nawet 20 metrów.

Tak rozwinięta technologia biokominków pozwala na używanie w dowolnym pomieszczeniu mieszkalnym. Nie wymaga się do tego specjalnych pozwoleń lub zezwoleń budowlanych, ani budowy specjalnej przewodów kominowych.