Kierowca i jego busy do Niemiec

Mój kolega jest kierowcą w firmie transportowej. Kiedyś woził różne towary tirami jednak ta praca na dłuższą metę mu nie odpowiadała. Miał po prostu dwójkę małych dzieci taki wyjazd tirem trwał po prostu bardzo długo. Mogło go nie być nawet kilka tygodni.

Busy do Niemiec czy inne?

busy do Niemiec

Tak więc zmienił pracę na jazdę busami po Europie. Miał kilka kursów w miesiącu. A jeden taki kurs trwał zaledwie parę dni. Także był w domu dużo częściej. Żona i on byli zadowoleni. A pieniądze tak naprawdę były podobne. Jeździł teraz busami. Także były to busy do Holandii z województwa pomorskiego i taki kurs trwał najczęściej trzy dni. Były także busy z Belgii do polski, jednak nimi jeździł inny kierowca. On miał także w rozkładzie busy do Niemiec z pomorskiego i wtedy zabierał także pasażerów z powrotem do Polski. I tak na przykład na busy z Niemiec do polski było zazwyczaj dużo większe obłożenie. Kolega dzięki temu, że dużo mniej ostatnio pracował mógł w końcu pomóc swojej zonie przy dzieciach. Wcześniej gdy jeździł tirami nie wiedział nawet dokładnie na czym polega opieka nad dziećmi. Myślał, że żona w domu z nimi odpoczywa. I często dziwił się jak przyjeżdżał, że obiad nie był zrobiony na czas czy też mieszkanie nie było wystarczająco posprzątane. Był nawet zły bo przecież żona wiedziała kiedy będzie zjeżdżał i on liczył na dobry obiad a tu była tylko jakaś odgrzewana zupa sprzed dwóch dni. Teraz dopiero zrozumiał co to znaczy opieka nad dwójka małych dzieci, które cały czas czegoś chcą. I zaczął nawet podziwiać swoją żonę za to jak ona do tej pory sobie sama z nimi radziła. Pomagał jej tyle ile umiał i ile mógł. Żona mogła nawet pierwszy raz od niepamiętnych czasów wyjść razem z koleżanką wieczorem na miasto.

Nie mówiąc już o tym, że od czasu jak kolega zmienił pracę zaczęła dużo lepiej wyglądać bo miała po prostu na to czas by pójść do fryzjera czy do kosmetyczki. Miała też chwilę na to aby zrobić codziennie choć delikatny makijaż.Między nimi także się stosunki poprawiły. Nie było już przede wszystkim ciągłych wzajemnych pretensji i obwiniania się o wszystko.

Rozkłady busów kursujących po Europie znaleźć można tutaj – http://pkmolsztyn.pl