Lampa z mosiądzu kupiona przez internet

 

Moja mama od zawsze kochała drewno. Właśnie dlatego praktycznie w całym mieszkaniu dominują drewniane meble albo dodatki. Stwierdziła, że teraz musi wymienić żyrandol, ponieważ obecny psuje cały efekt, o który tak bardzo zabiegała. Przyznam szczerze, że początkowo nie podobał mi się nowy wystrój, ale po pewnym czasie musiałam przyznać mamie rację.

Klasyczna lampa z mosiądzu do salonu

klasyczne lampy mosiężneUsiadłyśmy razem przed laptopem i zaczęłyśmy oglądać klasyczne lampy mosiężne. Mojej mamie, Joannie, podobała się praktycznie każda, ale przecież nie mogła mieć ich wszystkich. Najbardziej podobały się jej większe lampy z mosiądzu. Ostatecznie wybrałyśmy rozłożystą klasyczną lampę, która idealnie pasowała do stylu pokoju dziennego. Lampy mosiężne nigdy nie wyszły z mody. Mosiądz to bardzo trwały materiał, dzięki czemu wykonane przez niego produkty nie psują się. Co prawda wymagają od czasu do czasu odświeżenia, lecz moim zdaniem nie jest to ich wada, ale zaleta. W końcu dbając o lampę z mosiądzu mamy wpływ na to, jak się prezentuje w naszym salonie, restauracji lub hotelu. Z kolei moi dziadkowie w swoim mieszkaniu mają także kilka lamp mosiężnych i kojarzy im się przede wszystkim z elegancją i wykwintnością. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z ich ilością. Wszędzie należy zachować umiar. Tak samo w przypadku oświetlenia. Ceny lamp są różnorodne, lecz według mnie największy wpływ ma wielkość żyrandola czy lampy. Im bardziej rozłożysty, tym wyższa cena.

Oświetlenie w pokojach stanowi bardzo ważny element. Pełni ono nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim powinien docierać do każdego zakamarku. Ja jako gość, który odwiedza znajomych czy rodzinę, zwracam uwagę na detale. Żyrandole wiszą przecież w samym centrum salonu, dlatego też zwracają uwagę wszystkich odwiedzających.