Legalne zatrudnianie cudzoziemców

Nie da się ukryć, że od wielu lat popularną praktyką są częste wyjazdy Polaków za granicę. Zdecydowanie najwięcej osób wyjeżdża nie po to by pozwiedzać a po to by za granicą po prostu podejmować pracę. Generalnie nie byłoby w tym niczego złego gdyby nie wpływ takich wyjazdów na polską gospodarkę. Często bywa tak, że przez te wyjazdy w polskich firmach po prostu brakuje rąk do pracy.

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy

gdzie szukać pracowników z ukrainyW miejsce Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę muszą przyjeżdżać obywatele innych krajów. Najczęściej przyjeżdżają do nas osoby pochodzenia azjatyckiego lub też Ukraińcy, Gruzini czy Mołdawianie. Zatrudnianie pracowników z tychże krajów niegdyś stanowiło spory problem. Z biegiem lat się to jednak nieco zmieniło. Polskie prawo w tej kwestii zostało obecnie zmienione z korzyścią dla przedsiębiorców. Taka zmiana była konieczna by polskie firmy mogły jakoś przetrwać w tym trudnym czasie dla naszej gospodarki. Przedsiębiorcy często zastanawiają się jednak nad tym gdzie szukać pracowników z Ukrainy. Otóż mamy tutaj wiele opcji. Niektórzy przedsiębiorcy samodzielnie udają się na takie poszukiwania a jeszcze inni korzystają z pomocy pewnych firm. Takimi firmami są agencje pracy tymczasowej. Kontaktując się z taką firmą wystarczy w zasadzie sprecyzować jakiego pracownika poszukujemy a agencja zrobi za nas praktycznie całą resztę.

Sporo informacji na temat zatrudniania obcokrajowców można uzyskać w Urzędach Pracy. Niekiedy są w nich tworzone nawet specjalne biura przygotowane do przyjmowania przedsiębiorców planujących zatrudnić obcokrajowca. Najważniejszą kwestią związaną z zatrudnianiem obcokrajowców jest to by trzymać się pewnych narzuconych przez ustawodawcę terminów oraz właściwie wypełniać wszelkie dokumenty.