Mała architektura miejska, donice i beton architektoniczny, czyli miasto wewnątrz budynku

Aranżacja wnętrz jest obecnie bardzo rozwiniętą i modną branżą. Niejeden inwestor ufa firmom, z których architekci i projektanci tworzą charakter wnętrz ich budynków. Bywają miejsca, gdzie warto pokusić się o stary styl, angielską elegancję, grecką prostotę czy hiszpańską barwność. Projektanci wnętrz mają bardzo kreatywną i przyjemną pracę.

Mała architektura miejska ozdobą wnętrza budynku

płytki tarasoweMiałam ostatnio okazję rozmawiać z Joanną, która zawodowo zajmuje się projektowaniem dużych wnętrz. Są to sklepy, hole, poczekalnie i inne wielkogabarytowe przestrzenie. Joanna opowiedziała mi o jednym z ciekawszych projektów, jaki miała ostatnio okazję realizować. Tworzyła wnętrze hotelowego holu o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Był to hotel międzynarodowy wysokiej klasy. Postawiła na prostotę i nowoczesność. Fragmenty ścian poleciła wyłożyć betonem architektonicznym specjalnie barwionym dla tych wnętrz na ciemnogranatowy kolor. Pozostałe powierzchnie ścian miały zostać pomalowane w odcieniach bieli i szarości. Największym zaskoczeniem tego wnętrza miała jednak być mała architektura miejska. Joanna postanowiła z holu stworzyć fragment miejskiego parku. Dlatego też zamówiła parkowe ławki i lampy uliczne. Całości dopełniły duże nowoczesne donice, w których zasadzono nie zielone kwiaty, które zwykle widzimy wewnątrz budynków, ale fiołki i goździki sadzone zwykle przed budynkami, w centrach miast czy parkach. Posadzkę wyłożono płytkami tarasowymi.

Wnętrze wyglądało niesamowicie! Wchodząc do hotelu, miało się wrażenie, że wkroczyło się do maleńkiego miasteczka, jakiegoś parku czy skwerku. Na lampach zamontowano drogowskazy, które wskazywały recepcję umieszczoną całkowicie w głębi holu. Inwestor zaufał Joannie w kwestii aranżacji, licząc na to, że jej pomysł będzie po prostu całkowicie oryginalny. I trzeba było przyznać, że był jedyny w swoim rodzaju.

Najnowsze informacje na http://www.modernline.info.pl