Miejsca z domowymi pierogami w Gdańsku

W tym roku postanowiliśmy spędzić kilka dni wolnego nad naszym polskim morzem. W tym celu wynajęliśmy pokoje w jednym z lepszych hoteli i czekaliśmy na wyjazd. Bardzo cieszyłam się, że przez kilka następnych dni będę mogła tylko odpoczywać.

Przepyszny farsz w domowych gdańskich pierogach

domowe pierogi gdańskKilka tygodni później dotarliśmy do wspaniałego, nadmorskiego miasta, które w najnowszej historii Polski odegrało dużą rolę. Wakacyjny czas spędzaliśmy spacerując po zabytkowych uliczkach miasta, patrząc na wspaniałe morze i podziwiając jeden z najpiękniejszych portów morskich. Kilka dni później, zdecydowaliśmy się wybrać na obiad do centrum miasta. Chcieliśmy zjeść coś swojskiego, polskiego i tradycyjnego. Jeżeli chodzi o dobre domowe pierogi Gdańsk może pochwalić się wieloma restauracjami, które serwują to wspaniałe, polskie danie. Po kilku minutach poszukiwań weszliśmy do małej restauracji, która mieściła wśród pięknych i zabytkowych kamienic Gdańska. W restauracji przywitano nas bardzo dobrze, a po chwili siedzieliśmy już przy stoliku i czekaliśmy za podaniem karty. Sympatyczna kelnerka szybko podała nam kartę, a my ujrzeliśmy w niej mnóstwo rodzajów pierogów z przeróżnymi dodatkami oraz nadzieniami. Ponieważ, byliśmy bardzo głodni, ja zamówiłam dużą porcję pierogów ruskich z ziemniakami i twarogiem, a mój mąż poprosił o dużą porcję pierogów z farszem z mięsa mielonego. Wszystkie pierogi podawane w tej restauracji były serwowane z podsmażaną cebulą oraz solą i pieprzem. Dla naszej córeczki zamówiliśmy pierogi na słodko, w tym przypadku były to pierogi z truskawkami. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy naszego zamówienia. Po jakimś czasie, do naszego stolika podeszła kelnerka i położyła na stole parujące i ciepłe pierogi. Od razu przystąpiliśmy do degustacji. Po kilku chwilach wiedziałam już, że te pierogi z pewnością nie są mrożone, a w ich składzie nie ma żadnych sztucznych konserwantów. Nasze pierogi  były przepyszne, zjedliśmy wszystko w ciągu chwil. Nawet nasza córeczka, która na co dzień jest niejadkiem, zjadła całą porcję przepysznych pierożków. Po tak suto zastawionym obiedzie resztę popołudnia spędziliśmy spacerując po Starówce.

Bardzo lubię smaczne i domowe jedzenie. Także podczas wakacji lubię dobrze zjeść i gdziekolwiek jestem szukam miejsc, które serwują dania kuchni polskiej. Podczas ostatnich wakacji w pięknym, nadmorskim mieście, udało nam się zjeść wspaniałe potrawy, które są charakterystycznym daniem naszej wspaniałej, polskiej kuchni.