Model centralnego odkurzacza

Do sprzątania większość z nas używa odkurzacza, bo pozwala on na szybkie i dokładne sprzątanie różnych powierzchni. Możemy nim wysprzątać parkiet, dywan, panele, czy kurze z mebli. Większość ma niewielkie rozmiary i można je kupić za kilkaset złotych.

Jak wygląda centralny odkurzacz?

centralne odkurzaczeKażdy odkurzacz pełni tą samą funkcję, pomaga nam utrzymać porządek w domu. Możemy nim usunąć z powierzchni płaskich kurz, piach, sierść, czy okruchy. Większość modeli czyści na sucho, ale znajdziemy też odkurzacze sprzątające na mokro, którymi można prać dywany, czy wykładziny. Centralne odkurzacze są natomiast dużo bardziej zaawansowanymi maszynami, ponieważ po pierwsze mają dużo większą moc ssącą i są stacjonarne. Nie musimy ich ze sobą nosić z pomieszczenia do pomieszczenia, bo są na stałe zainstalowane na ścianie na przykład w pomieszczeniu gospodarczym, albo w piwnicy. Montaż w takim miejscu jest wymuszony przede wszystkich hałasem jaki generuje silnik odkurzacza i jego rozmiarami. Centralne sprzątanie polega na podłączeniu rury ssącej do wcześniej przygotowanych małych otworów w ścianach budynku, do których zostały doprowadzone przewody odkurzacza. Po włączeniu sprzętu, w pomieszczeniu słychać jedynie szum dochodzący z rury, a więc nie ma mowy o hałasie. Odkurzacz posiada kilka filtrów wyłapujących wszelkie zanieczyszczenia, pyłki i osady unoszące się w powietrzu, pozostawiają powietrze czyste i świeże. Mają też duży pojemnik na brud, który wystarczy opróżniać raz na kilka sprzątań.

Korzystanie z systemu centralnego odkurzania jest opłacalne w dużych budynkach, piętrowych domach, czy biurowcach, ponieważ instalacja urządzenia wymaga nieco modyfikacji. Sam odkurzać kosztuje znacznie więcej niż zwykły model, ale inwestycja szybko się zwraca.