Niezwykłe działanie preparatów ze srebrem

Większość z nas srebro kojarzy z biżuterią. Piękne naszyjniki, delikatne łańcuszki oraz lśniące pierścionki znajdziemy w szkatułkach wielu pań i szufladach panów. Jednak duża część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że srebro posiada również właściwości prozdrowotne. Ten fakt jest skrzętnie wykorzystywany przez branżę kosmetyczną oraz medyczną.

Zastosowanie srebra nanokoloidalnego

nano srebroJuż starożytni zauważyli, że srebro działa bakteriobójczo i hamuje procesy psucia się mleka lub wody. Idąc tym tropem dowiedziono, że obok niszczenia bakterii nano srebro niszczy również wirusy oraz grzyby. Obecnie preparaty oparte na tym składniku znajdują bardzo szerokie zastosowanie między innymi w  kosmetologii. Nano srebro koloidalne jest bardzo skuteczne w walce z trądzikiem. Środek w postaci sprayu należy rozpylić na twarz zaraz po jej umyciu, i pozostawić do wyschnięcia. Dzięki temu zabiegowi maleńkie cząsteczki nano srebra wnikają pod naskórek, co w efekcie blokuje rozwój bakterii, które wywołują nieestetyczne wykwity. Ponadto preparaty ze srebrem koloidalnym stosowane są jako blokery nieprzyjemnego zapachu pod pachami. Wystarczy je rozpylić po kąpieli, a po kilku minutach zastosować antyperspirant. Nano srebro uniemożliwi rozwój bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach potu. Specyfiki z nano srebrem wspomagają również utrzymanie właściwej higieny intymnej. Jego działanie jest łagodne, nie wywołuje podrażnień oraz nie wysusza, a przy tym niszczy bakterie.

Nano srebro koloidalne obok pozytywnego działania na nasze organizmy pomaga w utrzymaniu niemal sterylnej czystości. Dzięki swoim bakteriobójczym właściwościom, rozpylone na powierzchnie tuż po ich umyciu zapobiega namnażaniu się niechcianych drobnoustrojów. Natomiast użyte do płukania tkanin, przedłuża ich świeżość.