Nowoczesna maszyna vendingowa

Każdy z nas czasem miewa ochotę na coś słodkiego, kiedy jest na mieście, w szkole czy w pracy. W takiej chwili kierujemy się impulsem i szukamy najbliższego sklepu. Ważne jest jedynie, żeby był dostępny pożądany produkt, więc można go kupić także w automacie.

Jak wygląda maszyna vendingowa?

maszyny vendingoweProwadzenie stacjonarnego sklepu wymaga wynajęcia lokalu, zatrudnienia pracownika i opłacania stałych kosztów, które wcale nie są niskie. Alternatywą dla takiej formy sprzedaży, są maszyny vendingowe, które nie wymagają spełnienia żadnego z wymienionych elementów. Są to samoobsługowe urządzenia, które wystarczy podłączyć do zasilania i dostępu do internetu, aby móc rozpocząć sprzedaż. Automaty przyszły do nas ze Stanów Zjednoczonych już wiele lat temu, ale ich popularność dopiero w ostatnich latach wzrosła. Możemy je spotkać przede wszystkim w placówkach edukacyjnych, na uczelniach, w dużych zakładach pracy, na stacjach kolejowych czy w urzędach. Najczęściej pojawiają się automaty do sprzedaży gorących napojów takich jak kawa, herbata czy czekolada, mieszane maszyny do sprzedaży słodkich i słonych przekąsek łącznie z zimnymi napojami oraz urządzenia z agregatem chłodniczym do świeżych produktów, które wymagają przechowywania w niskich temperaturach. Obsługa automatu vendingowego jest bardzo prosta, więc każdy klient sobie z nią poradzi. Wystarczy wybrać pożądany produkt, zapłacić za niego i po chwili odebrać z podajnika na produkty. Zakupy w nim trwają dosłownie kilkadziesiąt sekund.

Maszyna vendingowa z wyglądu przypomina dużą lodówkę z przeszklonymi przednimi drzwiami, przez które dokładnie widać co jest dostępne do sprzedaży. Są one odpowiednio oświetlone i zabezpieczone przed atakami wandali czy cynnikami atmosferycznymi, więc mogą też stać poza budynkami.