Odżywcze oleje ekologiczne

Produkty pochodzenia naturalnego zyskały ogromną sympatię wśród miłośników zdrowego stylu życia. Wybór w sklepach jest bardzo zróżnicowany, nawet bardzo wymagający klienci mają w czym wybierać. Co jakiś czas pojawiają się także nowe produkty, które warto włączyć do codziennej diety.

Zalety ekologicznego oleju konopnego

olej konopny bioW asortymencie sklepów ekologicznych oraz w działach ze zdrową żywnością znaleźć można sporo olejów naturalnych – tłoczonych na zimno, nierafinowanych. Sposób przetwarzania zdecydowanie odróżnia je od produktów konwencjonalnych, które nie posiadają certyfikatu ekologicznego. Olej konopny bio oferowany jest w dwóch wariantach – spożywczy oraz kosmetyczny. Ten pierwszy pozyskiwany jest z nasion konopi siewnej, która wykazuje dużą zawartość witaminy E oraz korzystnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych wielonienasyconych. Jest to olej tłoczony na zimno, który wyróżnia delikatny i przyjemny smak. Spożywczy olej z konopi może być wykorzystywany do różnych dań – do sałatek i surówek, makaronów i gotowanych warzyw. Olej kosmetyczny natomiast doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry. Skóra staje się bardziej elastyczna, jest też bardzo pomocny przy różnych stanach zapalnych i dolegliwościach alergicznych. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj oleju z konopi bio posiada certyfikat ekologiczny, który potwierdza pozyskiwanie organicznych składników z kontrolowanych upraw. Oleje nie zawierają w swoim składzie żadnych substancji konserwujących ani barwników.

Rynek produktów ekologicznych rozwinął się na tyle, że każdy klient może zakupić produkt spełniający dokładnie określone oczekiwania. W asortymencie nie brakuje olejów tłoczonych na zimno, które wyróżnia wysoka wartość odżywcza. W ofertach ciągle pojawiają się nowe produkty, co warto mieć na uwadze przy dokonywaniu zakupów.