Oszczędności wynikające z ocieplenia poddasza pianką poliuretanową

Nie da się ukryć, że pianka poliuretanowa jest materiałem droższym niż wełna mineralna. Za tym idzie jednak nieporównywalna jakość. Lepiej wydać więcej pieniędzy, ale za to postawić na materiał o znacznie wyższej jakości.

Ile można zaoszczędzić, ocieplając poddasze pianką poliuretanową?

ocieplenie poddasza w dobrej cenieJeśli zainwestujemy w wełnę mineralną, to inwestycja kosztów przy założeniu 20% oszczędności, zwróci się po około 7 latach. Ocieplenie pianką poliuretanową daje nam zwrot kosztów po 8 latach, ale generuje znacznie większe oszczędności. Pianka PUR jest lepszym materiałem termoizolacyjnym. To oznacza, że pozwala zaoszczędzić od 30 do 50% kosztów ogrzewania w ciągu roku. Jeśli budynek jest użytkowany przez wiele lat, pianka PUR pozwala na spore oszczędności, które można przeznaczyć na coś zupełnie innego. Poza tym pianka poliuretanowa jest lżejsza niż wełna mineralna. Mniej obciąża konstrukcję, a co za tym idzie – wytrzymuje znacznie dłużej. Firmy oferują nawet 30 lat gwarancji na piankę poliuretanową. Pianka poliuretanowa nie obsuwa się, nie pęka, nie kurczy się, a to znaczy, że nawet po kilkudziesięciu latach nie trzeba wykonywać żadnych poprawek i kolejny raz płacić za docieplanie poddasza czy innej powierzchni. Zamontowanie raz pianki poliuretanowej to gwarancja 100% szczelności przez wiele lat. Jest to ocieplenie poddasza w dobrej cenie. Koszt ocieplenia 150m2 dachu wynosi około 7500 zł. Wbrew pozorom nie jest to wygórowana cena jak za wysoką jakość izolacji termicznej. Ciepło zawsze gromadzi się u góry, a więc na poddaszu.

Jeśli ciepło nie wydostaje się na zewnątrz, w domu jest cieplej i przyjemniej, nie trzeba wydawać tak dużo na ogrzewanie. Idealną izolacją cieplną jest właśnie pianka poliuretanowa, które nie pozwala nagrzanemu powietrzu wydostać się na zewnątrz. To rozwiązanie bezpieczne i przyjazne dla środowiska.