Ponadczasowe podłogi drewniane

Pomimo, że na rynku pojawia się coraz więcej materiałów podłogowych charakteryzujących się doskonałymi parametrami i niepowtarzalną estetyką, większość konsumentów i tak decyduje się na deski drewniane. Niezależne od wszystkich swoich wad drewno wciąż jest synonimem luksusu. W pomieszczeniach, w których dominuje ten naturalny surowiec czujemy się lepiej.

Podłogi drewniane gwarancją najwyższej jakości

podłogi drewniane wykonywane w LublinieOsoby, które dysponują odpowiednim budżetem prawie zawsze wybierają drewniane deski podłogowe. Badania wskazują na to, że drewniana podłoga przyczynia się do poprawy mikroklimatu w danym pomieszczeniu, co sprawia, że rzadziej chorujemy i czujemy się lepiej. W domach stawianych zgodnie z zasadami nowoczesnego, ekologicznego budownictwa rekomenduje się właśnie podłogi drewniane wykonywane w Lublinie. Współcześnie mamy do wyboru wiele gatunków drewna – zarówno krajowego, jak i egzotycznego. Poszczególne rodzaje charakteryzują się odmiennymi parametrami, innym usłojeniem, a także zróżnicowaną kolorystyką. Wszystko to sprawia, że drewniana podłoga sprawdza się zarówno w mieszkaniach owoczesnych, jak i tradycyjnych. Pomimo całej swojej elegancji deski drewniane nie są pozbawione wad. Nawet najbardziej wytrzymałe gatunki prędzej czy później będą wymagały cyklinowania. Naturalna drewniana podłoga jest w dużej mierze podatna na wilgoć, dlatego w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka musi być ona regularnie impregnowana. Jeżeli decydujemy się na zainstalowanie ogrzewania podłogowego, musimy uwzględnić ten fakt przy wyborze desek podłogowych – nie każde drewno zda egzamin w tak trudnych warunkach.

Kiedy kupujemy drewniane deski podłogowe powinniśmy korzystać z usług jedynie renomowanych, sprawdzonych firm. Podłogi drewniane wykonywane w Lublinie to gwarancja najwyższej jakości.